Getty Images

Pomocnik Valencii jest przekonany o tym, że jego były kolega z reprezentacji wróci do najwyższej formy pomimo długiego okresu poza grą z powodu problemów z kostką.

Geoffrey Kondogbia uważa, że Paul Pogba po swoim powrocie do zdrowia zaskoczy jeszcze niejednego kibica Manchesteru United. Przypomnijmy, że Pogba nie wystąpił w żadnym meczu od czasu Boxing Day, co wzmocniło spekulacje na temat jego przyszłości. Możliwe, że na boisku zobaczymy go dopiero w marcu.

Chociaż Pogba zaliczył zaledwie osiem występów w Premier League w tym sezonie, Kondogbia, który zna go ze zgrupowań reprezentacji, wspiera 26-latka i jest przekonany, że ten wciąż ma wiele do pokazania i wróci do swojej najlepszej dyspozycji.

– Nie martwię się o Paula – zapewnia Kondogbia. – Pokazywał już wcześniej, że jest wielkim piłkarzem, który potrafi robić wielkie rzeczy. Wiemy jaka jest piłka. Raz jesteś na boisku, a potem dopada cię kontuzja albo masz zniżkę formy i ludzie zaczynają o tobie zapominać.

– Piłka nożna jest zawsze taka sama, ale Paula znam jako piłkarza oraz jako człowieka i wiem, że jest on kimś, kto zawsze będzie się wyróżniał. Zawsze zaskoczy obserwatorów, ponieważ ma silny charakter oraz mocną psychikę. Wszystko to pochodzi z jego wnętrza.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera w najbliższy poniedziałek pojadą na Stamford Bridge, gdzie spróbują zmniejszyć stratę do zajmującej czwarte miejsce Chelsea.

W zeszłym miesiącu w internecie mogliśmy zobaczyć Pogbę w koszulce Valencii z nazwiskiem Kondogbii na niej. Francuz stawiał pierwsze kroki do powrotu po kontuzji kostki, przez którą musiał przejść operację. Obaj panowie znają się, od kiedy występowali w młodzieżowych reprezentacjach Francji. Razem wygrali Mistrzostwa Świata U-20 w 2013 roku.

Dyskusja