Getty Images

Łączony coraz silniej z letnimi przenosinami na Old Trafford kapitan Aston Villi, Jack Grealish, został ostrzeżony przez byłego piłkarza m.in. klubu z Birmingham, Joleona Lescotta, że 24-latek może nie doświadczyć w Manchesterze United gry na najwyższym poziomie z powodu braku gwarancji uczestnictwa tej drużyny w Lidze Mistrzów.

37-letni były reprezentant Anglii przyznał, że oczywiście transfer Grealisha do Manchesteru United byłby dla jego młodszego rodaka wielkim krokiem w karierze, ale zasugerował, że chętnie zobaczyłby go w akcji w lepszym sportowo klubie niż obecne “Czerwone Diabły”.

– Gdy spojrzy się na spektrum wszystkich drużyn, to Manchester United wciąż pozostaje wielkim klubem. Jednak biorąc pod uwagę umiejętności Jacka Grealisha, jeżeli opuści on Aston Villę, to będzie chciał grać w Lidze Mistrzów, a w Manchesterze United nie ma na to gwarancji, nawet w przyszłości – mówił Joleon Lescott w rozmowie z “Grand National”.

– Z miłą chęcią zobaczyłbym jak sprawdza się na najwyższym poziomie, ponieważ uważam, że jest zdolny grać na naprawdę wysokich obrotach. Udowodnił już, że potrafi się naprawdę dobrze prezentować i to w drużynie, która zmaga się z trudnościami w tym sezonie.

– W kwestii jego ewentualnego transferu do Manchesteru United, to oczywiście byłby to dla niego świetny ruch, ponieważ to w końcu Manchester United. Jednak w kwestii sprawdzenia się przeciwko naprawdę najlepszym drużynom, to czy będzie to w stanie zrobić w Manchesterze United, który nie gwarantuje gry w Lidze Mistrzów? – pytał.

Dyskusja