Michael Carrick dla MUTV: wchodzimy w czas, gdzie wszystko zaczyna się naprawdę liczyć

Źródło:manutd.com

Michael Carrick to kolejny członek sztabu szkoleniowego Manchesteru United, który podczas tygodniowego pobytu “Czerwonych Diabłów” na obozie treningowym w hiszpańskiej Marbelli, udzielił wywiadu klubowym mediom.

Były pomocnik klubu z Old Trafford opowiedział m.in. o tym jak przebiegają przygotowania drużyny przed końcową fazą sezonu. 38-latek odniósł się także do nowych nabytków “Czerwonych Diabłów” w osobach Bruno Fernandesa i Nathana Bishopa, a także pochwalił formę Freda, którą Brazylijczyk prezentuje w tym sezonie.

WYWIAD Z MICHAELEM CARRICKIEM DLA MUTV

Jak bardzo jesteście zadowoleni z warunków oraz ogólnie waszych przygotowań w Hiszpanii?

– Jesteśmy zachwyceni. To coś, czego oczekiwaliśmy. Oczywiście to też było głównym powodem, dla którego tutaj przyjechaliśmy. W zeszłym tygodniu zawodnicy mieli też świetną okazję do tego, aby odpocząć przez kilka dni i mentalnie wyłączyć się od tego wszystkiego. Myślę, że tego potrzebowali. To pomoże im iść do przodu. Pomogło też w powrocie do gry i zaliczeniu dobrego tygodnia pracy tutaj. Z uwagi na pogodę jaka panuje w Anglii, nie jesteśmy tam w stanie spędzić tak wiele czasu na boisku treningowym. Tutaj z kolei możemy popracować nad innego typu ćwiczeniami, dzięki czemu możemy uzyskać znacznie więcej informacji, znacznie więcej szczegółów. Przy okazji też możemy czerpać przyjemność ze słońca. To wszystko po prostu stwarza nieco lepsze środowisko do przeprowadzania sesji treningowych. To był dobry tydzień pracy z naszej strony. Infrastruktura, jaką tutaj dysponujemy, jest fantastyczna. Do tego można dostrzec te widoki dookoła miejsca, w którym jesteśmy – jest pięknie. Cieszymy się, że tu jesteśmy.

Co sądzisz o przerwie zimowej? Długo zajęło wprowadzenie jej w angielskiej piłce. Życzyłbyś sobie teraz mieć taką w czasie, gdy sam grałeś w piłkę?

– Tak i nie. Uważam, że człowiek przyzwyczaja się do tego, do czego był przyzwyczajony. Wiesz, co mam na myśli. To, co staje się normalnością. Dla mnie więc tamten system był czymś normalnym. Graliśmy przez Święta Bożego Narodzenia i graliśmy także o tej porze roku. Zawsze też czuliśmy zmęczenie na jakimś etapie sezonu. Wykorzystywaliśmy to jednak jako motywację, aby przeć do przodu. Nigdy mnie to tak naprawdę nie zastanawiało. Uważam jednak, że pomysł z przerwą zimową jest dobry. Z pewnością jest to coś dobrego dla naszych chłopaków, biorąc pod uwagę to, ile spotkań rozegraliśmy ostatnio, grając cały czas także w środku tygodnia i mając nieco młodszą drużynę. Myślę, że potrzebowali tej przerwy i takiego wyłączenia się na chwilę. Prawdopodobnie ta przerwa przyszła dla nas w odpowiednim czasie na tym etapie sezonu.

Przeczytaj także:  Brandon Williams po podpisaniu nowego kontraktu: kocham ten klub odkąd pamiętam

Siedem czy osiem dni czasu na treningi to naprawdę rzadkość w każdym dotychczasowym sezonie rozgrywanym przez Manchester United. Nad czym głównie pracujecie w tym tygodniu?

– Cóż, nie mieliśmy pełnego tygodnia treningów od końcówki sierpnia bądź początku września, ponieważ rozgrywaliśmy spotkania w środku tygodnia niemal co tydzień. Jest to więc rzadka okazja dla nas, aby w trakcie sezonu spędzić nieco więcej czasu na boisku treningowym. Może nie godziny, ale nieco więcej czasu. Dużo rozmawiamy o różnych rzeczach, tłumaczymy je sobie i wchodzimy w szczegóły. Nie byliśmy w stanie tego robić jako cała grupa w ostatnim czasie. Czasami było to sześciu zawodników, innym razem siedmiu, ośmiu bądź dwunastu jednocześnie, ale połowa chłopaków poświęcała ten dzień np. na regenerację po ostatnim spotkaniu. Inni z kolei przygotowywali się do kolejnego meczu. To było więc trochę jak żonglowanie przez te ostatnie trzy czy cztery miesiące. Teraz mamy okazję, aby wszystkich zebrać razem, spędzić wspólnie trochę czasu i postarać się poprawić kilka rzeczy.

Przeczytaj także:  Nemanja Matić: chcę wygrać Premier League, od następnego sezonu musimy walczyć o tytuł

Jak ważne jest odpowiednie koleżeństwo i zacieśnianie więzi w zespole? Nie chodzi tylko o boisko treningowe, ale także wspólny pobyt w hotelu czy wspólnie spędzane wieczory.

– Muszę przyznać, że to jedna z cech, którą ta grupa posiada. Duch drużyny jest fantastyczny i panuje tutaj dobre koleżeństwo oraz poczucie wspólnoty. Myślę, że widać to chociażby na boisku, gdzie wszyscy ciężko pracują dla każdego z kolegów. Nastawienie, a także to, w jaki sposób nasi piłkarze o siebie dbają, to moim zdaniem coś fantastycznego. Przyjazd tutaj tylko nam pomógł. Myślę, że to ogólnie pomogło drużynie i całym przygotowaniom, włączając w to także pracowników klubu i sztab szkoleniowy. Dobrze jest przyjechać tutaj razem i spędzić wspólnie trochę czasu, ponieważ prawdopodobnie nie będziemy mieli go zbyt dużo w tym roku [śmiech]. Mamy inne nastawienie, a z uwagi na to, że nasz najbliższy mecz wypada nieco później niż normalnie [dopiero w najbliższy poniedziałek, z Chelsea – przyp. red.], nie ma tak naprawdę potrzeby jakoś intensywnie skupiać się tutaj na samym spotkaniu. Oczywiście przygotowujemy się do niego, ale to inne uczucie, gdy możemy popracować i jednocześnie podczas dnia nieco się wyłączyć. To przyjemna mieszanka.

Przeczytaj także:  Marcus Rashford założył najwięcej "siatek" rywalom w minionym sezonie Premier League

Mamy w drużynie kilka nowych twarzy, w tym oczywiście Bruno Fernandesa, który jest najbardziej rozpoznawalną z nich. Jak radzi sobie z aklimatyzacją w klubie?

– Przy tej pogodzie tutaj, czuje się jak w domu. Przywykł do tego. Przy czym według mnie aklimatyzuje się naprawdę dobrze. Bruno [Fernandes] to inteligentny i sprytny gość. Do tego mówi po angielsku, więc wszystko do tej pory przebiega dość płynnie. Zresztą w drużynie mamy wielu piłkarzy mówiących po portugalsku. Wszystko u niego w porządku, dobrze się adaptuje. Wyczekuje teraz kolejnych spotkań w drużynie, aby z czasem tylko poprawiać swoją grę.

Wiele wiesz na temat pozycji, na której występuje. Co w nim podziwiasz najbardziej?

– Jest naprawdę dużo rzeczy, o których tutaj możemy porozmawiać. Myślę, że głównie dotyczy to jego opanowania i jakości, jaką prezentuję z piłką przy nodze. Widzi możliwości dogrania, szuka tych podań i potrafi strzelać bramki. Jednak przede wszystkim chodzi o to opanowanie na boisku, które posiada, o rozumienie gry i taką boiskową inteligencję. To w nim lubię najbardziej. Jestem pewny, że zobaczymy tego wiele podczas jego gry tutaj.

Nathan Bishop również dołączył do drużyny w styczniu. Przybył tu z Southend United. Jest w siódmym niebie? Dla niego ostatni czas to był zwariowany okres

– Tak, dla Bisha [Nathana Bishopa] to coś fantastycznego. To świetny chłopak, który szybko się tutaj zaadaptował. Przechadza się w pobliżu z wielkim uśmiechem na twarzy. Przynajmniej jest tak za każdym razem jak go widzę. Jest bardzo szczęśliwy. Przy tym za jego nastawienie i osobowość, z jakimi podchodzi do treningów, należy mu się szacunek. Naprawdę dobrze się zaaklimatyzował. Dla niego to wielka okazja. To oczywiście wielki przeskok, ale też świetna szansa. Można jednak dostrzec, że jest zdesperowany, aby chwycić ją obiema rękami.

Przeczytaj także:  Raport z Włoch: Chris Smalling i Alexis Sanchez za Milana Skriniara?

Chciałem cię też zapytać o ostatnią formę Freda, ponieważ w zasadzie przez cały obecny sezon spisuje się wyśmienicie. Jest piłkarzem, który zdecydowanie skorzystał na ostatnich treningach w Manchesterze United. Ostatnio zdobył też tytuł Najlepszego Piłkarza Miesiąca w klubie, wygrywając z ogromną przewagą. Jesteś zachwycony jego postępami w grze w tym sezonie?

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: w przypadku problemów osobistych rozmowa z drugą osobą jest bardzo ważna

– Tak, uważam że radzi sobie świetnie. To nie zawsze jest łatwe, co często pokazuje historia. Gdy spojrzy się na niektóre jej strony w tym klubie, gdy przychodzili do niego nowi piłkarze, to czasami zajmowało im to trochę czasu, aby się zaadaptować. Wiemy to i to nie oznacza, że nie są to dobrzy piłkarze czy też, że nie mają odpowiedniej jakości w grze. Myślę, że to wynika ze znaczenia gry dla tego klubu oraz występów w tej lidze. Premier League znacząco różni się od innych lig, dlatego też czasami przystosowanie się zajmuje nowym piłkarzom trochę czasu. Należy się tu jednak szacunek Fredowi. Przywykł do tego, nauczył się jej i jest chętny do ciężkiej pracy, starając się wciąż poprawiać. Od pewnego czasu prezentuje się fantastycznie i jestem pewny, że jeszcze wiele zobaczymy w jego wykonaniu, ponieważ to już jest tego typu chłopak. Chce się rozwijać, wciąż chce się uczyć, chce się stawać lepszy. Oczywiście wiele rzeczy może jeszcze poprawić w swojej grze, jak to jest w przypadku każdego piłkarza, dlatego też będziemy nad tym wspólnie pracować.

Jesteście tutaj, aby przygotować się na końcową fazę sezonu. Jakie nastroje panują wśród chłopaków przed tymi ważnymi 12 czy 14 tygodniami, które przed wami?

– Tak już jest. Teraz wszystko się już liczy. To ważna część sezonu, w której rozgrywki pucharowe zbliżają się ku końcowi. Chcemy w nich być i konkurować do samego końca. To okres, który zawsze kochałem i uwielbiałem jako piłkarz, ponieważ dzieje się wtedy wszystko, co ma naprawdę znaczenie. Uważam, że przerwa zimowa jest dla nas dobrym czasem. Czas pokaże, co przyniesie nam przyszłość, ale myślę, że to dobry okres na to, aby się przegrupować, odświeżyć i ruszyć dalej, ponieważ przed nami kolejny pracowity czas. To coś, do czego ci chłopcy są już przyzwyczajeni, więc wszystko będzie w porządku. Przed nami pracowity czas z wieloma spotkaniami do rozegrania. Wyczekujemy już tego.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Solskjaer potwierdza odejście Alexisa Sancheza

Po wygranym 2:1 meczu z LASK Linz, Ole Gunnar Solskjaer potwierdził, że Alexis Sanchez odejdzie na stałe do Interu...

Solskjaer dla MUTV po meczu z LASK Linz: Martial błagał mnie o wejście na boisko

Ole Gunnar Solskjaer podzielił się swoimi przemyśleniami po wygranym meczu z LASK Linz w 1/8 finału Ligi Europy. Norweg przyznał,...

”Czerwone Diabły” stawiają ”kropkę nad i”. Awans do ćwierćfinału Ligi Europy

Manchester United pokonał LASK Linz 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Bramki dla ''Czerwonych Diabłów'' zdobyli Jesse...

Oficjalnie: Angel Gomes zawodnikiem Boavisty

Obecnie dwunasty zespół portugalskiej ekstraklasy, Boavista FC, potwierdziła że w przyszłym sezonie w klubie tym będzie grał były już...

Giuseppe Marotta: w czwartek potwierdzenie transferu definitywnego Sancheza

Dyrektor generalny Interu Mediolan, Giuseppe Marrotta, przy okazji środowego meczu włoskiego klubu z Getafe w ramach 1/8 finału Ligi...

Oficjalnie: Nathan Ake piłkarzem Manchesteru City

Manchester City na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował o pozyskaniu Nathana Ake. 25-letni Holender podpisał pięcioletni kontrakt. Obrońcą zainteresowany...

Solskjaer: chcę, aby piłkarze pokazali mi, że są gotowi do gry w kolejnym meczu

Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się w środowym meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europy przeciwko LASK Linz postawić niemal na...

Kopenhaga potencjalnym rywalem Manchesteru United w ćwierćfinale Ligi Europy

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy Kopenhaga pokonała u siebie Basaksehir 3:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy....

Najważniejsze

”Czerwone Diabły” stawiają ”kropkę nad i”. Awans do ćwierćfinału Ligi Europy

Manchester United pokonał LASK Linz 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Bramki dla ''Czerwonych Diabłów'' zdobyli Jesse...

Zapowiedź: Manchester United – LASK Linz. Rewanż 1/8 finału Ligi Europy

Zakończenie sezonu 2019/2020 w Premier League w tym nadzwyczajnym roku nie oznacza dla piłkarzy długich urlopów. Po pięciu miesiącach...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0