manutd.com

Były pomocnik i kapitan Manchesteru United a obecnie jeden a z asystentów Ole Gunnara Solskjaera, Michael Carrick, postanowił skomplementować boiskowe poczynania Brazylijczyka Freda, który w tym sezonie złapał wysoką formę.

26-latek trafił na Old Trafford latem 2018 roku, ale przez pierwszy sezon przeżywał trudne chwile i nie potrafił przebić się do pierwszego składu Manchesteru United. W obecnym sezonie, przy kontuzjach Paula Pogby i Scotta McTominaya, Brazylijczyk wyrósł na główną postać środka pola “Czerwonych Diabłów”.

Za swoje bardzo dobre występy w ostatnich tygodniach, fani Manchesteru United wybrali Freda najlepszym zawodnikiem drużyny za miniony miesiąc. Michael Carrick także docenia rozwój 26-latka w tym sezonie i uważa, że Brazylijczyk może być jeszcze lepszym zawodnikiem.

– Uważam, że Fred radzi sobie świetnie. To nie zawsze jest łatwe, co często pokazuje historia. Gdy spojrzy się na niektóre jej strony w tym klubie, gdy przychodzili do niego nowi piłkarze, to czasami zajmowało im to trochę czasu, aby się zaadaptować. Wiemy to i to nie oznacza, że nie są to dobrzy piłkarze czy też, że nie mają odpowiedniej jakości w grze – mówił Carrick.

– Myślę, że to wynika ze znaczenia gry dla tego klubu oraz występów w tej lidze. Premier League znacząco różni się od innych lig, dlatego też czasami przystosowanie się zajmuje nowym piłkarzom trochę czasu.

– Należy się tu jednak szacunek Fredowi. Przywykł do tego, nauczył się jej i jest chętny do ciężkiej pracy, starając się wciąż poprawiać. Od pewnego czasu prezentuje się fantastycznie i jestem pewny, że jeszcze wiele zobaczymy w jego wykonaniu, ponieważ to już jest tego typu chłopak.

– Chce się rozwijać, wciąż chce się uczyć, chce się stawać lepszy. Oczywiście wiele rzeczy może jeszcze poprawić w swojej grze, jak to jest w przypadku każdego piłkarza, dlatego też będziemy nad tym wspólnie pracować – dodał.

Dyskusja