Getty Images

Szef trenerów bramkarzy w Manchesterze United, Richard Hartis, przyznał że wysłannicy klubu z Old Trafford, w tym on sam, regularnie obserwują poczynania wypożyczonego do Sheffield United i zbierającego tam znakomite recenzje bramkarza “Czerwonych Diabłów”, Deana Hendersona.

22-latek zanotował już 9 czystych kont w tym sezonie Premier League, co jest najlepszym osiągnięciem w lidze, ex aequo z Nickiem Pope’em z Burnley oraz Alissonem z Liverpoolu.

Coraz głośniej mówi się także, że wychowanek Manchesteru United powalczy w reprezentacji Anglii o bluzę bramkarską z numerem jeden podczas nadchodzących mistrzostw Europy.

Tymczasem na Old Trafford wciąż niekwestionowanym liderem w bramce pozostaje David de Gea, który w tym sezonie podpisał z “Czerwonymi Diabłami” nowy, długoterminowy kontrakt. Richard Hartis przyznaje jednak, że Dean Henderson pozostaje “ekscytującą perspektywą” dla Manchesteru United.

– Byłem obejrzeć Deana [Hendersona] w akcji kilka razy. Razem z resztą sztabu w klubie, regularnie się mu przyglądamy i regularnie jeździmy go oglądać. Miałem okazję widzieć go w akcji między innymi w meczu przeciwko Liverpoolowi na Anfield – mówił Richard Hartis.

– Jestem naprawdę zadowolony z rozwoju, jaki poczynił. Dla niego to wielki skok z występów w Championship do tych w Premier League. Jednak pokazuje w Sheffield United, że radzi sobie na tym poziomie.

– Jest dla nas ekscytującą perspektywą, w kwestii ruszenia z klubem do przodu. Jesteśmy zachwyceni, że mamy go w swoim bramkarskim portfolio – dodał.

Dobre występy Anglika przyciągnęły już uwagę innych klubów. Zainteresowanie 22-latkiem mają wyrażać m.in. Paris Saint-Germain, Chelsea oraz Tottenham.

Przy czym niedawno menedżer Sheffield United, Chris Wilder, wyjawił że jego klub już rozmawia z Manchesterem United nt. przedłużenia wypożyczenia Hendersona na kolejny rok i jest to najbardziej prawdopodobna opcja na najbliższą przyszłość Anglika.

Dyskusja