Getty Images

Legenda Manchesteru United, Ryan Giggs, ponownie został zapytany o postawę Daniela Jamesa na Old Trafford. Walijski trener wierzy, że 22-latek w końcu uwolni pełnię swojego potencjału i stanie się twarzą nowego projektu “Czerwonych Diabłów”.

Daniel James trafił na Old Trafford w letnim okienku transferowym za zaledwie 17 milionów euro. Walijski skrzydłowy niemal z miejsca stał się wzmocnieniem dla ekipy Ole Gunnara Solskjaera, notując w tym sezonie 7 asyst. 22-latek wciąż zachwyca fanów z “Teatru Marzeń” swoim charakterem i oddaniem na boisku.

Selekcjoner reprezentacji Walii i legendarny skrzydłowy “Czerwonych Diabłów”, Ryan Giggs, uważa, że to niemożliwe, by Daniel James nie sprawdził się w Manchesterze United. Według walijskiego szkoleniowca, jego kadrowicz stanie się wkrótce gwiazdą drużyny Ole Gunnara Solskjaera.

– Dan [Daniel James] radził sobie fantastycznie. Wykonanie takiego kroku w United i taki początek to świadectwo tego, jaki jest dobry.

– Widziałem wiele meczów z jego udziałem i radził sobie naprawdę w porządku. Zagrał sporo gier, ale to dobrze. Im więcej grasz, tym więcej doświadczenia zyskujesz.

– Nie ma szans, aby się wypalił. To twardy orzech do zgryzienia. Grał w Championship – jeśli grasz w Championship przez parę sezonów, stajesz się krzepki i gotów na Premier League.

– Kiedy ustanawiasz pewne standardy, a potem notujesz regres, stajesz się idealnym celem na krytykę. Dan jednak nadal ma się dobrze.

– Zawsze podkreślałem, że znajduje się w odpowiednim klubie z dobrym menedżerem, który sobie z nim poradzi.

– Dan to jeden z tych zawodników, którzy ciągle się rozwijają. Zadaniem skrzydłowych jest zdobywanie goli, asystowanie, dogrywanie ostatnich piłek, osiąganie “double-double” w sezonie. Właśnie takich rzeczy powinno wymagać się od wielkich graczy. Daniel dostanie się na ten poziom.

Przeczytaj także:  Oliver Norwood: Dean Henderson bardzo dojrzał w ostatnim czasie

Dyskusja