Luis Figo: Bruno Fernandes to dobry zakup Manchesteru United

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny były portugalski piłkarz, Luis Figo, ocenił pozyskanie przez Manchester United Bruno Fernandesa jako “dobry zakup” w czasach, gdy w obecnym pokoleniu nie ma zbyt wielu utalentowanych piłkarzy.

Portugalczyk uważa, że 25-letni były kapitan Sportingu Lizbona może odegrać dużą rolę na Old Trafford, ale zasugerował ostrożność w porównywaniu swojego młodszego rodaka do takich byłych zawodników Manchesteru United jak Cristiano RonaldoEric Cantona czy Carlos Tevez.

– To inny typ piłkarza. Nie jest napastnikiem, tylko pomocnikiem. W obecnych czasach rynek nie jest już taki duży. Dziś inaczej się szuka piłkarzy, ponieważ każdy poszukuje talentów, a ich dostępność nie jest tak duża jak w innych pokoleniach. Czasami więc trzeba zdecydować się na zakup innych zawodników – mówił Figo w rozmowie ze Sky Sports News.

– Bruno Fernandes jest jednym z najlepszych piłkarzy w Portugalii. Jest w kadrze narodowej. To pomocnik, który potrafi strzelać bramki. Posiada umiejętności do zdobywania goli i pojawiania się w polu karnym rywali.

– Uważam, że to dobry zakup ze strony Manchesteru United. Mam tylko nadzieję, że zaadaptuje się w tej odmiennej lidze tak szybko, jak to tylko możliwe – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze