U-18 Premier League: Manchester United – Derby County 1:2

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną sobotę do gry w rozgrywkach ligowych powróciła kadra Manchesteru United do lat 18. Niestety podopieczni Neila Ryana przegrali na własnym boisku z rówieśnikami Derby County 1:2.

Już od pierwszych minut to goście prezentowali się lepiej na boisku i tworzyli sobie okazje bramkowe. Po jednej z takich akcji, w 11 minucie spotkania Tyree Wilson wystawił piłkę do Jacka Strettona i młody napastnik zdobył swojego pierwszego, choć jak się okazało nie ostatniego, gola w tym spotkaniu.

W kolejnych minutach i akcjach, Derby miało swoje następne okazje bramkowe. W jednej z nich wspomniany Jack Stretton stanął oko w oko z golkiperem „Czerwonych Diabłów”, Ondrejem Mastnym, ale uderzył obok bramki.

W miarę upływu kolejnych minut podopieczni Neila Ryana zaczęli łapać odpowiedni rytm. Wydawało się jednak, że do przerwy zejdą z boiska w roli drużyny przegrywającej, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry po ładnej drużynowej akcji, którą zainicjował Martin Svidersky, do wyrównania doprowadził Charlie Wellens. Do przerwy było więc 1:1.

Po zmianie stron znów mocniej zaatakowali goście, co szybko przyniosło efekt, bo już w 56 minucie spotkania ponownie ekipę „Baranów” na prowadzenie wyprowadził Jack Stretton, który wykorzystał kolejne dobre zagranie Tyree’a Wilsona.

„Czerwone Diabły” próbowały odrobić straty, ale mimo kilku okazji bramkowych, nie udało się im ponownie doprowadzić do wyrównania. Najlepsze okazje miał Deji Sotona (zdjęcie poniżej), który nawet w 83 minucie meczu skierował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji naruszenia przepisów i gola nie uznał.

Źródło: manutd.com

Ostatecznie „Czerwone Diabły” przegrały to spotkanie 1:2. W meczu tym nie wystąpił Łukasz Bejger. Podopieczni Neila Ryana po 14 rozegranych meczach z 17 punktami na koncie zajmują dopiero 9. pozycję w tabeli Under-18 Premier League North.

W kolejnym swoim meczu kadra Manchesteru United do lat 18 zmierzy się z rówieśnikami z Wigan Athletic w ramach rozgrywek FA Youth Cup. Mecz ten odbędzie się w najbliższy piątek (28.02 br.).

Manchester United U-18 – Derby County U-18 1:2 (Wellens 45′ – Stretton 11′ i 56′)

Skład Manchesteru United U-18: Mastny – Neville (Shoretire 86′), Hockenhull, Hardley, Devine – Svidersky, Mejbri, Devine (Hughes 62′) – Wellens, Sotona, Stanley (Forson 66′)

Niewykorzystane zmiany: Mee, Haygarth