FA WSL: “Czerwone Diablice” po zaciętym boju lepsze od Evertonu

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną niedzielę w kobiecej angielskiej ekstraklasie „Czerwone Diablice” mierzyły się na wyjeździe z piłkarkami Evertonu. Po zaciętym boju 3:2 wygrały podopieczne Casey Stoney.

Pierwsza bramka w meczu padła w 21 minucie spotkania, kiedy to „Czerwone Diablice” odzyskały piłkę w środkowej strefie boiska. Ella Toone zagrała futbolówkę na lewą stronę do Leah Galton, a ta markując strzał, zgubiła obrończynię gospodarzy, a następnie mocnym uderzeniem wpakowała piłkę do siatki.

W 29 minucie było już 2:0 dla ekipy przyjezdnej. „Czerwone Diablice” wyszły z szybką kontrą, w której świetnie na połowie „The Toffees” zachowała się Jess Sigswroth, która przełożyła sobie w biegu piłkę na drugą nogę i zgubiła wracającą za nią zawodniczkę gospodarzy, następnie dostrzegała po lewej stronie Leah Galton i przerzuciła do niej długą piłkę, a ta ponownie wpadła w pole karne, zwiodła obrończynię i tym razem płaskim strzałem pokonała bezradną Sandy MacIverę.

Jeszcze przed przerwą piłkarki Evertonu miały dobrą okazję na zdobycie bramki kontaktowej, ale świetnie w polu karnym Manchesteru United zachowała się Jess Sigsworth, która zablokowała strzał rywalki. Do przerwy „Czerwone Diablice” prowadziły 2:0.

Piłkarki gospodarzy zaczęły od mocnego uderzenia w drugiej połowie, kiedy to Boye-Hlorkah oddała groźny i mocny strzał na bramkę Manchesteru United, ale piłkę nad poprzeczką przeniosła Mary Earps.

To jednak goście strzelili kolejnego gola. W 63 minucie meczu Jane Ross minęła Megan Finnigan tworząc sobie przestrzeń na prawym skrzydle, następnie dośrodkowała w pole karne do wbiegającej Jess Sigsworth, ale ta minęła się z piłką. Za nią jednak wbiegała Ella Toone, która z najbliższej odległości skierowała futbolówkę do siatki i podwyższyła na 3:0.

Cztery minuty później było już tylko 3:1 dla gości. Z rzutu rożnego dośrodkowywała Chloe Kelly, z piłką minęła się Mary Earps i Danielle Turner mogła skierować futbolówkę strzałem głową do pustej bramki.

Kwadrans później w szeregach „Czerwonych Diablic” zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo, bowiem dośrodkowanie Lucy Graham niespodziewanie spadło za plecy Mary Earps i wpadło do siatki. Podopiecznym Casey Stoney udało się jednak dowieźć to zwycięstwo do końca spotkania i zgarnąć ważne trzy punkty.

Po 14 rozegranych meczach „Czerwone Diablice” zajmują 4. pozycję w tabeli FA Women’s Super League z 23 punktami na koncie.

Swój kolejny mecz „Czerwone Diablice” zagrają dopiero za miesiąc. 22 marca br. w ramach rozgrywek ligowych zmierzą się na własnym boisku z piłkarkami West Hamu.

Everton – Manchester United 2:3 (Turner 67′, Graham 83′ – Galton 21′ i 29′, Toone 63′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps, Smith, McManus, M. Turner, Okvist, Ladd, Groenen, Toone (Zelem 78′), Galton (Arnot 66′), Sigsworth (Harris 75′), Ross (kapitan)

Niewykorzystane zmiany: A. Turner, Palmer, Mikalsen