Ed Woodward o Harrym Greggu, koronawirusie i karze dla Man City

MEN, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

W miniony wtorek, na cokwartalnym spotkaniu z inwestorami, Ed Woodward rozmawiał też z dziennikarzami na takie tematy jak wpływ koronawirusa na piłkę nożną, organizacja na Old Trafford meczu otwarcia Mistrzostw Europy Kobiet 2021, kara UEFA dla Manchesteru City oraz kwestia nowego sponsora na koszulkach po Chevroletcie.

Przed rozpoczęciem spotkania z inwestorami, Ed Woodward, poprosił przybyłych o chwilę refleksji i złożył hołd zmarłemu w minionym tygodniu legendarnemu bramkarzowi Manchesteru United, Harry’emu Greggowi.

– Zanim zaczniemy nasze typowe spotkanie, chciałbym złożył hołd naszemu byłemu bramkarzowi, Harry’emu Greggowi, który odszedł od nas w zeszłym tygodniu w wieku 87 lat. Harry był jednym z bohaterów podczas katastrofy lotniczej w Monachium i kluczowym członkiem utalentowanej i młodej drużyny sir Matta [Busby’ego].

– Rozegrał łącznie 247 spotkań dla naszego klubu. Słowa sir Aleksa [Fergusona] wskazują na to, że Harry był człowiekiem o wspaniałym charakterze i prawdziwą legendą naszego klubu. Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną i przyjaciółmi.

Zdjęcie
Źródło: Getty Images

Woodward odniósł się także do sytuacji z epidemią groźnego koronawirusa, który prawdopodobnie zmieni plany przedsezonowe klubu z Old Trafford.

– Nasze myśli są ze wszystkimi osobami w Chinach oraz w innych krajach, których to dotknęło. Mamy wielu kibiców w Chinach, Hong Kongu i w pozostałej części Azji. Dlatego też naszym pierwszym zmartwieniem jest dobrobyt ludzi – mówił Woodward.

– To bardzo dynamiczna sytuacja, której blisko się przyglądamy. Jesteśmy świadomi tego, jaki wpływ ma to na wydarzenia sportowe w Azji, a także co dzieje się od ostatnich dwóch dni we Włoszech [w Serie A odwołano w miniony weekend cztery mecze z powodu pojawienia się i rozprzestrzeniania w tym kraju groźnego wirusa – wyj. red.].

– Jednak póki co nie wpłynęło to na zakłócenie jakichkolwiek wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii. Będziemy wciąż blisko śledzić tę sytuację i dostosowywać się do sugestii poszczególnych władz, w tym władz Premier League i UEFA – dodał.

Woodward nie ukrywał także swojego zachwytu z faktu, że Old Trafford wybrano na miejsce inauguracji turnieju Mistrzostw Europy Kobiet 2021.

– Jesteśmy dumni z tego, że wybrano nas na organizatora meczu otwarcia Mistrzostw Europy Kobiet 2021, co tylko podkreśla status Old Trafford jako jednego z najbardziej ikonicznych aren piłkarskich w Europie.

– Ten wybór podkreśla też naszą rosnącą rolę w kobiecej piłce i wdrożenie z sukcesem kobiecej sekcji piłkarskiej w zeszłym sezonie, która od razu awansowała do Super League pod przewodnictwem Casey Stoney.

Zdjęcie
Źródło: Twitter

Woodward został także poproszony o komentarz dotyczący kary nałożonej przez UEFA na Manchester City w związku z nieprzestrzeganiem zasad Finansowego Fair Play, co ma skutkować wykluczeniem “Obywateli” z gry w europejskich rozgrywkach w dwóch kolejnych sezonach.

– Jak zapewne przewidujecie, nie mam zamiaru komentować tego, co dzieje się w Manchesterze City czy innych klubach w odniesieniu do tych wydarzeń. Często jeżdżę na spotkania w UEFA i widzę wielkie zaangażowanie tej organizacji w zapewnienie przestrzegania regulacji FPP.

Woodwarda poproszono też o komentarz dotyczący potencjalnej nowej umowy ze sponsorem, którego logo będzie widniało na koszulkach “Czerwonych Diabłów” po sezonie 2020/2021, kiedy to kończy się obecny kontrakt klubu z Old Trafford z Chevroletem.

– Przekazywaliśmy już wcześniej, że kwestia związana ze sponsorem na koszulkach jest w trakcie wyjaśniania. Przekazywaliśmy też, że gdy jakakolwiek umowa zostanie zawarta, to ogłosimy to w tradycyjny sposób. Do tej pory nic takiego się nie wydarzyło, więc też nie możemy mówić o tym, jak to na ten moment wygląda. Nie mam tutaj nic nowego do dodania.

W ramach ciekawostek przekazano też, że 31 stycznia br. numerem jeden wśród tematów na Twitterze nie było wcale wyjście Wielkiej Brytanii z UE (Brexit) ani też werdykt dotyczący impeachmentu Donalda Trumpa, a wypożyczenie do klubu z Old Trafford Odiona Ighalo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze