David Ornstein: na tę chwilę Jadonowi Sancho najbliższej do Man Utd

YouTube, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz stacji BBC i serwisu The Athletic, David Ornstein, w programie Stephana Howsona na YouTubie, rozmawiał m.in. na temat bieżących tematów związanych z Manchesterem United.

W programie poruszono m.in. takie kwestie jak przyszłość Ole Gunnara Solskajera, potencjalne przenosiny na Old Trafford Jadona Sancho czy wizja klubu według Eda Woodwarda.

Zdaniem Davida Ornsteina skrzydłowy Borussii DortmundJadon Sancho, to piłkarz który jest bardzo pożądany na Old Trafford.

– Manchester United naprawdę chce pozyskać Jadona Sancho. Ed Woodward jest temu bardzo przychylny. To delikatna sprawa, ponieważ nie wiadomo czy United zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie – mówił Ornstein.

– Nie wiemy też czy jest to [awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów] jakiś warunek wstępny założony przed samym transferem. Równie dobrze, Sancho może się tam przenieść z nadzieją, że już po jednym sezonie Manchester United powróci do gry w Lidze Mistrzów.

– Sancho obecnie ma bardzo dobrą umowę w Borussii Dortmund, dlatego też niektóre zainteresowane nim kluby odstraszy jego pensja. Jednak jako jeden z czterech najbardziej perspektywicznych młodych piłkarzy na świecie, dostanie to, czego będzie chciał.

– Na ten moment uważam, że Manchester United wydaje się być najbardziej prawdopodobną opcją dla Jadona Sancho, ale wiele się jeszcze może zmienić – dodał.

Ornstein przekazał także, że transfer Sancho do Chelsea nie wchodzi w grę, niezależnie od spraw finansowych, kwestii kwalifikacji do kolejnej edycji Ligi Mistrzów i sytuacji ze skrzydłowymi w „The Blues”.

Dziennikarz wyjawił także, że pozycja Ole Gunnara Solskjaera w klubie z Old Trafford jest niezagrożona. Władze Manchesteru United mają w pełni stać za Norwegiem i głęboko wierzyć w jego wizję przebudowy drużyny.

Przy czym Ornstein dodaje, że nie oznacza to, że w klubie nie ma „myśli na temat innych trenerów, jeżeli coś miałoby się nagle zmienić”. Tutaj dziennikarz wskazuje na Mauricio Pochettino oraz Thomasa Tuchela, którzy mają być podziwiani przez niektóre osoby u władz klubu z Old Trafford.

Ornstein odniósł się także do Eda Woodwarda, przyznając że wiceprezes wykonawczy Manchesteru United zdaje się stawiać obecnie kroki w dobrą stronę, jeżeli chodzi o zarządzanie klubem.

– Niezależnie od tego czy ktoś go [Eda Woodwarda] lubi czy też nie, podejmuje teraz kroki, które powinien podjąć już jakiś czas temu. Miejmy nadzieję, że to się Manchesterowi United opłaci.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze