ESPN: Man Utd szuka na rynku zawodników o odpowiednim charakterze

ESPN Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przy dobrze celów transferów obecnie przykłada taką samą wagę do osobowości potencjalnych nowych zawodników, co do ich talentu, przekazuje Mark Ogden z ESPN.

Jednym z głównych kryteriów w raportach skautów Manchesteru United jest obecnie skupianie się także na charakterze zawodnika. Działania te zmieniły się pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera, który objął drużynę w grudniu w zeszłym sezonie i miał być niezadowolony z nastawienia niektórych piłkarzy, których odziedziczył po Jose Mourinho.

Źródła miały przekazać ESPN, że wówczas zbyt wielu piłkarzy najpierw przede wszystkim skupiało się na sobie, a dopiero potem na drużynie, a jeden z wysoko postawionych członków składu ponoć nie mógł zaakceptować  tego, że nie był postrzegany za największą gwiazdę klubu z Old Trafford.

Od czasu dołączenia do drużyny Solskjaera, Manchester United pozyskał Harry’ego Maguire’a, Aarona Wan-Bissakę, Daniela Jamea i Bruno Fernandesa. Norweg od każdego z zatrudnionych zawodników wymagał posiadania odpowiedniej mentalności, aby zabłysnąć na Old Trafford. W szczególności Maguire i Fernandes mieli zaimponować swoją bezinteresownością, a także wymaganiami, jakie nakładają także na swoich kolegów z drużyny.

Solskjaer ma być zdeterminowany, aby w najbliższe lato dodać do składu zawodników prezentujących podobną jakość, zarówno na boisku, jak i poza nim. Głównym celem transferowym klubu z Old Trafford ma pozostawać skrzydłowy Borussii Dortmund, Jadon Sancho.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze