Oświadczenie Premier League: będą rozmowy z zawodnikami ws. redukcji pensji

Źródło:manutd.com

Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej przekazał najnowsze oświadczenie władz Premier League po piątkowym spotkaniu wszystkich udziałowców. Zgodnie z przewidywaniami, angielska ekstraklasa nie wróci o gry na początku maja (wcześniej nastąpiła decyzja o zawieszeniu rozgrywek profesjonalnych w kraju do 30 kwietnia br.) i jeżeli w ogóle wróci, to tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne, a pandemia koronawirusa “odpuści”.

Pełne oświadczenie władz Premier League

– Na dzisiejszym spotkaniu udziałowców Premier League, kluby dyskutowały nad szczegółami dotyczącymi odpowiedzi na globalną pandemię COVID-19. Przede wszystkim zapewniono po raz kolejny, że nadrzędnym priorytetem jest teraz poprawa zdrowia i dobrobytu kraju oraz naszych lokalnych społeczności, włączając w to piłkarzy, trenerów, menedżerów, pracowników klubu i kibiców.

– Uznano więc, że Premier League nie wróci do gry na początku maja i że sezon 2019/20 zostanie wznowiony tylko wtedy, gdy będzie to bezpieczne i właściwe. Data potencjalnego wznowienia rozgrywek jest nieustannie dyskutowana wśród wszystkich udziałowców, jako że wpływ pandemii COVID-19 cały czas się rozwija. Pracujemy razem w tym bardzo trudnym i wymagającym od nas czasie.

– Premier League blisko współpracuje z całym profesjonalnym środowiskiem piłkarskim w kraju, jak również z rządem, agencjami publicznymi i innymi zainteresowanymi stronami w celu znalezienie wspólnego rozwiązania na obecną sytuację. Dzięki temu istnieje wspólny cel, którym jest rozegranie wszystkich pozostałych ligowych i pucharowych spotkań, co pozwoli nam na zachowanie rzetelności wszystkich tych rozgrywek. Jednakże jakikolwiek powrót do gry nastąpi tylko wtedy, gdy będzie na to pełne poparcie ze strony rządu i gdy pozwolą na to zalecenia medyczne.

– Na dzisiejszym spotkaniu rozważono także sportowe i finansowe konsekwencje obecnej sytuacji dla klubów Premier League, a także dla FA, EFL i National League.

– W obliczu znaczących i utrzymujących się od czasu zawieszenia rozgrywania spotkań strat finansowych w sezonie 2019/20, aby chronić zatrudnienie w profesjonalnej piłce, kluby Premier League jednogłośnie zgodziły się skonsultować ze swoimi piłkarzami różnego rodzaju warunki obniżenia płac i odroczeń o łącznej wartości około 30 procent rocznego wynagrodzenia. Wytyczne te będą podlegać ciągłemu przeglądowi, w zależności od rozwoju sytuacji. Liga pozostanie w regularnym kontakcie z PFA, a przedstawiciele Związku dołączą na jutrzejsze spotkanie pomiędzy władzami ligi, piłkarzami, a przedstawicielami klubów.

Przeczytaj również:  Bez bramek w derbach na Anfield Road

– Odbyły się także dyskusje na temat wprowadzenia krótkoterminowych ulg finansowych dla klubów i choć nie ma na to prostego rozwiązania, należy zastosować odpowiednie środki, aby natychmiastowo poradzić sobie ze skutkami spadku przepływów pieniężnych. Co ważne, Liga jednogłośnie podjęła decyzję o przekazaniu funduszy w kwocie 125 milionów funtów na rzecz EFL i National League, ponieważ zdaje sobie sprawę z trudności klubów, przez jakie przechodzą obecnie w tej piłkarskiej piramidzie.

– Oprócz tej pomocy, Liga jest nadal zaangażowana we wspieranie Narodowej Służby Zdrowia i jej personelu, a także pomaganie społecznościom, w szczególności tym najbardziej narażonym. Liga, kluby, piłkarze i menedżerowie wyrażają ogromne uznanie za heroiczne wysiłki pracowników NHS, a także wobec wszystkich innych kluczowych pracowników, którzy wykonują te kluczowe dla sytuacji zadania w tak trudnym czasie.

– W porozumieniu z Departamentem Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, Premier League natychmiastowo przeznaczyła 20 milionów funtów na wsparcie służb NHS, społeczności, a także rodzin i najsłabszych grup społecznych podczas pandemii COVID-19. Obejmuje to bezpośredni wkład na rzecz NHS i środki, które pomogą klubom w ponownym skoncentrowaniu swoich wysiłków na opracowaniu programów pomocy swoim lokalnym społecznościom, w tym skierowanych do tych najbardziej potrzebujących. Finansowanie to umożliwi zarówno uruchomienie natychmiastowego wsparcia, jak i tego długoterminowego w czasie obecnego kryzysu.

Przeczytaj również:  Jak wyglądały zdobycze punktowe Man Utd na półmetku dotychczasowych sezonów Premier League?

– W odpowiedzi na pandemię COVID-19, kluby Premier League udzieliły już wsparcia dziesiątką tysięcy ludzi w swoich społecznościach podczas codziennej działalności, włączając w to darowizny na rzecz banków żywności, kontakty telefoniczne z osobami starszymi, paczki żywnościowe dostarczane do osób najbardziej poszkodowanych, a także całą gamę innych darmowych aktywności w celu wspierania dobrego samopoczucia i edukacji. Wiele klubów Premier League pracuje także blisko ze swoimi lokalnymi Fundacjami NHS, aby zapewnić cenne wsparcie poprzez dostarczanie różnych środków pomocowych, wolontariuszy oraz udostępnienie posiadanej infrastruktury. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, kluby odgrywają znaczącą rolę we wspieraniu dobrobytu ludzi w ich społecznościach i zmniejszaniu presji na kluczowych w tym czasie usługach zdrowotnych.

Przeczytaj również:  FA Cup: potwierdzono dokładną datę spotkania Man Utd z Liverpoolem

– Współpracując ściśle z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, z Publiczną Służbą Zdrowia w Anglii i NHS, szeroki zasięg atrakcyjności Premier League i naszych klubów będzie dalej wykorzystywany w celu promowania i przekazywania ważnych komunikatów dotyczących zdrowia publicznego w tym kryzysowym czasie.

– Premier League pragnie też powtórzyć, że myśli wszystkich osób z naszych klubów są teraz skierowane do wszystkich, których bezpośrednio dotknęła pandemia COVID-19.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Away Jersey CG0085

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, damska wersja koszulki meczowej, w której piłkarze Manchesteru United występowali w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto. Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
  • kolor: pastelowy róż
  • materiał: 100% poliester pochodzący z recyklingu
  • naszyty herb klubu
  • dekolt w kształcie litery V
  • krótki rękaw
  • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
  • odprowadza wilgoć od skóry
  • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
  • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

“The Times”: West Ham finalizuje wypożyczenie Jessego Lingarda

Jak donoszą dziennikarze "The Times", Paul Hirst i Paul Joyce, West Ham United ma właśnie dopinać ostatnie szczegóły ws....

FA WSL: “Czerwone Diablice” wracają na zwycięską ścieżkę i pokonują Birmingham

Podopieczne Casey Stoney wróciły na zwycięską ścieżkę, pokonując w minioną niedzielę u siebie zawodniczki Birmingham City 2:0, po tym...

Ryan Giggs: Bruno Fernandes dołączy do kanonu takich nazwisk jak Cantona na Old Trafford, jeżeli wygra z klubem trofeum

Były zawodnik ”Czerwonych Diabłów” pochwalił rozgrywającego za podniesienie jakości drużyny z Old Trafford. Stwierdził jednak, że aby móc stawiać...

Media: Donny van de Beek wykazuje pełne zrozumienie ws. swojej obecnej roli na Old Trafford

Donny van de Beek w minioną niedzielę miał rzadką okazję wystąpić w meczu Manchesteru United od pierwszych minut i...

Solskjaer: nigdy nie miałem problemu z Paulem Pogbą

Emile Smith Rowe: podpatruję Bruno Fernandesa

Emile Smith-Rowe jest jednym z piłkarzy, którzy są nadzieją na lepszą przyszłość "Kanonierów". Jak sam przyznał, wzoruje się on...

Oficjalnie: Frank Lampard zwolniony z Chelsea

Choć jeszcze na początku grudnia to Ole Gunnar Solskjaer pozostawał jednym z faworytów bukmacherów do zwolnienia wśród menedżerów klubów...

Marcus Rashford najlepszym piłkarzem Man Utd w starciu z Liverpoolem w FA Cup

Marcus Rashford zaliczył naprawdę bardzo udany występ w minioną niedzielę, w meczu przeciwko Liverpoolowi na Old Trafford w ramach...

Najważniejsze

Konferencja prasowa Solskjaera po meczu z Liverpoolem w FA Cup: tym razem zagraliśmy na naszych zasadach

Ole Gunnarowi Solskjaerowi trudno było kryć radość po tym, jak po emocjonującym spotkaniu jego podopieczni wyeliminowali zespół Liverpoolu z...

Manchester United lepszy od Liverpoolu w czwartej rundzie Pucharu Anglii

Manchester United po emocjonującym spotkaniu pokonał Liverpool 3:2 i awansował do 1/8 Pucharu Anglii. Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli...

Może Cię także zainteresować

Trwa noworoczna WYPRZEDAŻ! 🎄 Zostały ostatnie sztuki!Przejdź do sklepu
0