The Athletic: kluby Premier League chcą dokończyć sezon, a w grę wchodzi nawet rozgrywanie meczów w Chinach

Źródło:The Athletic

Władze Premier League wciąż poszukują dostatecznie dobrego rozwiązania na zakończenie bieżącego sezonu angielskiej ekstraklasy, która w skutek pandemii koronawirusa, została zawieszona. Jedną z opcji jest dokończenie kampanii w Chinach.

TREŚĆ ARTYKUŁU ORYGINALNA:
DAVID ORNSTEIN I ADAM CRAFTON
2 kwietnia przed piątkowym spotkaniem klubów Premier League

Władze Premier League coraz bardziej obawiają się, że ma żadnych rozwiązań, by uratować obecną kampanię.

Większość klubów chce dograć ten sezon po tym, jak dotarła do nich informacja, że Premier League może stracić 762 miliony funtów z przychodów z transmisji, jeżeli sezon nie zostanie dokończony. Jednym z pomysłów było rozszerzenie praw przysługujących nadawcom, by po powrocie futbolu, zezwolono również na nagrywanie treningów. Premier League obserwowało, jak nadawcy beIN Sports oraz Canal Plus podjęli decyzję o odroczeniu płatności dla dwóch najlepszych lig francuskich, dopóki piłka nożna nie zostanie wznowiona.

Teraz kluby Premier League myślą – w niektórych przypadkach coraz bardziej desperacko – nad pomysłami na dokończenie tego sezonu na murawie. Branża chce utrzymać się na powierzchni, dlatego koncepcje stają się niezwykle kreatywne. The Athletic dowiedziało się w czwartek, że jeden z klubów zasugerował, by dokończyć sezon za granicami kraju.

Pomysł koncentruje się na koncepcji badania krzywych związanymi z przypadkami koronawirusa na całym świecie i identyfikowania regionów, w których bezpiecznie można byłoby doprowadzić rozgrywki do końca, mając na uwadze zdrowie piłkarzy oraz odpowiednią infrastrukturę. W tym przypadku skupiono się na Chinach, które są na drodze do pokonania zarazy. Zwolennicy tego pomysłu zauważyli, że przeniesienie Premier League do innego kraju, odciążyłoby Narodową Służbę Zdrowia, ponieważ kluby mogłyby przekazać swoje placówki medykom i władzom lokalnym. Niektóre kluby jasno jednak zaznaczyły, że zamierzają odrzucić tę koncepcję.

Jeden z dyrektorów wykonawczych klubu powiedział:

Przeczytaj także:  Odion Ighalo: wszyscy są zdrowi i gotowi do gry

– Krajem, który zaproponowano, są Chiny. Nie ma to żadnego sensu. To szalony pomysł, który uważam, że zostanie odrzucony. Gdybyśmy przenieśli Premier League do innej części świata, to absolutnie by to nas zabiło. Niektórzy oskarżają nas o życie w bańce. Czuję się trochę, jakby mieli rację – chociaż nie jestem, to widzę, dlaczego ludzie uważają, że jesteśmy.

Kolejny z klubowych dyrektorów również skomentował pomysł dotyczący Chin:

– To strata energii. Powiedzmy sobie szczerze – chcemy wznowić ligę i nasze życie. Niestety tylko Bóg i pandemia mogą podjąć decyzję, kiedy do tego dojdzie. Ten pomysł nie wygląda na prawdopodobny.

Na początku tygodnia okazało się, że inne władze zastanawiały się nad dokończeniem rozgrywek w stylu Mistrzostw Świata. Miałoby to odbyć się w jednym regionie kraju, gdzie kluby przebywałyby w lokalnych hotelach i rozgrywały mecze za zamkniętymi drzwiami na neutralnych stadionach. To również jest uznawane za niewykonalne, częściowo z uwagi na to, że kluby mogą utracić swoją przewagę, którą zyskaliby, grając mecze na własnych stadionach. Wydaje się to zbyt trudne również z tego powodu, iż nie uda się zagwarantować bezpieczeństwa zdrowotnego pracownikom, którzy mieliby wziąć udział w tej operacji.

Przeczytaj także:  Oficjalnie: pięć zmian do dyspozycji menedżerów Premier League (aktualizacja)

Jeszcze inny z klubowych dyrektorów dodał:

– Jedyną opcją jest gra za zamkniętymi drzwiami, kiedy będzie to bezpieczne, a następnie przyspieszenie terminów rozgrywania spotkań, które mogłyby odbywać się w sobotę, środę i sobotę. Choć myślę, że nawet wtedy znajdą się kluby, które podważą uczciwość tej rywalizacji.

W przypadku klubów Premier League nawet idea trzytygodniowego festiwalu piłki nożnej, która uważana jest za bezpieczną, pozostaje niepewna. Obecne brytyjskie zasady dystansowania się społeczeństwa obowiązują do zmiany instrukcji wydanych przez brytyjski rząd. Zgodnie z tymi zaleceniami, tylko niezbędni pracownicy mogą przebywać w miejscu pracy. Nie ma żadnych i jasnych wskazówek, kiedy miałoby się to zmienić. Niektóre kluby Premier League sądzą, że obecnego sezonu Premier League nie można przekładać w nieskończoność, ponieważ zaszkodzi im to w przygotowaniach do kolejnej kampanii. W niektórych grupach pojawia się dyskomfort związany z perspektywą skróconej kampanii w przyszłym sezonie. Jakikolwiek atak na FA Cup czy Carabao Cup spowodowałby jednak odcięcie kluczowych dochodów drużyn z niższych lig, które zdążyły już ucierpieć. Panuje również przeświadczenie, że koronawirus pozostanie zagrożeniem dla publicznego zdrowia i normalności życia codziennego, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka, którą można by rozpowszechnić na całym świecie. Kluby zdają sobie sprawę, że następny sezon również może zostać zakłócony z powodu dalszych blokad, nawet jeśli wystartuje na czas.

Przeczytaj także:  The Athletic: Man Utd szykuje nowy kontrakt dla Brandona Williamsa

– Wiele klubów jest przerażonych tym, że do problemów może dojść również w przyszłym sezonie. Wszyscy staramy się poradzić sobie z tym, z czym się mierzymy, ale istnieje myśl, że rozegranie następnej kampanii może być tak samo kłopotliwe. To ostatni dzwonek na podjęcie decyzji, biorąc pod uwagę fakt, że Mistrzostwa Europy zostały już przeniesione na 2021 rok i znajdują się już w kalendarzu. Sporo klubów zaczęło rozmyślać: “cholera, musimy mieć plan B, C i D”. Plan A wciąż zakłada dogranie sezonu za zamkniętymi drzwiami, ponieważ na granie z udziałem publiczności nie ma żadnych szans. Z tym jednak także wiążą się pewne komplikacje – powiedział jeden z dyrektorów.

Na spotkaniu klubów miała również odbyć się dyskusja na temat zredukowania płac piłkarzy, co jak dotychczas zakończyło się niepowodzeniem. Kilku oficjeli Premier League zdradziło The Athletic, że ogromna presja spoczywa na barkach szefa Zawodowego Związku Piłkarzy, który powinien doradzić piłkarzom, by ci zgodnie zrezygnowali z części swoich płac, aby pomóc klubom. Tottenham, Newcastle, Norwich i Bournemouth zdążyły już wysłać niegrający personel na płatny urlop. Fale radiowe w tym tygodniu zostały zdominowane przez żądania piłkarzy, którzy domagają się pomocy dla swoich kolegów z klubu.

Przeczytaj także:  Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd

Minister zdrowia w Wielkiej Brytanii, Matt Hancock, powiedział:

– Wszyscy muszą odegrać swoją rolę w narodowych staraniach. To oznacza, że piłkarze również. Weźmy pod uwagę poświęcenia wielu ludzi, w tym niektórych moich kolegów z Narodowej Służby Zdrowia, którzy złożyli największą ofiarę, idąc do pracy i łapiąc chorobę, która doprowadziła do ich śmierci. Piłkarze Premier League mogą dać coś od siebie i zgodzić się na obniżki pensji.

Szef Premier League skomentował działania PFA:

– Z pewnością znajdują się pod olbrzymią presją. Powodem, dla którego jest to tak trudne, jest fakt, że kontrakty graczy stanowią aktywa w naszym bilansie. Jeśli spróbujemy to zmienić bez ich zgody lub zgody związku, naruszymy umowę i będą mieli prawo odejść. Zgodnie z zasadą związku, muszą oni reprezentować także zawodników z drugiej ligi, którzy zarabiają pewną sumę pieniędzy, co w porównaniu z piłkarzami Premier League, którzy zarabiają sto razy więcej, sprawia, że niełatwo jest znaleźć wzór i odpowiednie ramy dla wszystkich.

Przeczytaj także:  Kluby Premier League mogą rozgrywać sparingi przed restartem rozgrywek

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Jesse Lingard: Pogba potrafi podnosić nas na duchu, to typ lidera

Jesse Lingard stanął w obronie Paula Pogby, który często jest krytykowany przez fanów Manchesteru United. Anglik uważa, że francuski...

“Daily Mail”: Paul Pogba rozważa pozostanie w Manchesterze United

Wraz ze zbliżającym się okienkiem transferowym pojawiają się nowe spekulacje na temat przyszłości Paula Pogby w Manchesterze United. Ostatnie...

FA Cup: mecz z Norwich City 27 czerwca

Po wstępnym terminarzu powrotu rozgrywek Premier League, następnie władze FA wydały komunikat z planowanym terminem wznowienia turnieju o Puchar...

The Athletic wyjaśnia dlaczego Chelsea wygrała walkę o Timo Wernera

Angielskie media zgodnie podają, że Timo Werner najprawdopodobniej od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Chelsea. Wygląda więc na to,...

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

Agent Bale’a: Gareth może zakończyć karierę w Madrycie

Gareth Bale od kilku okienek transferowych łączony jest nieustannie z powrotem do Premier League. Jednak agent Walijczyka widzi też...

Andy Mitten: wizja Ole Gunnara Solskjaera na restart rozgrywek w wykonaniu Man Utd

Powrót rozgrywek Premier League i tym samym wznowienie zatrzymanego w marcu br. z powodu pandemii koronawirusa sezonu 2019/20 zbliża...

Najważniejsze

Oficjalnie: Man Utd wraca do gry w Premier League 19 czerwca

Manchester United wróci do akcji w Premier League w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Tottenhamowi 19 czerwca br. (piątek). Władze Premier...

The Athletic: Man Utd szykuje nowy kontrakt dla Brandona Williamsa

Jak przekazuje Laurie Whitwell, dziennikarz serwisu The Athletic, Manchester United przygotowuje propozycję nowej umowy dla Brandona Williamsa, która odzwierciedlałaby...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0