„La Gazetta dello Sport”: czy Inter zastąpi Lautaro Martineza „Czerwonym Diabłem”?

La Gazetto Dello Sport Michał Ostrowski
Zmień rozmiar tekstu:

Można powiedzieć, że Inter Mediolan ma doświadczenie w odkupowaniu od Manchesteru United rozczarowującego napastnika i przywracaniu mu dawnego blasku. Niewykluczone, że spróbują dokonać tej sztuki również tego lata.

Nie można określić pobytu Romelu Lukaku na Old Trafford jako zupełnej katastrofy, ale trzeba przyznać, że nie spełnił on pokładanych w nim nadziei i widać było, że Belg potrzebuje zmienić otoczenie. W Mediolanie udało mu się stworzyć zabójczy duet z Lautaro Martinezem co przyciągnęło zainteresowanie innych klubów

Jak podaje „La Gazetta dello Sport”, Barcelona jest zdeterminowana uczynić wiele, aby pozyskać Argentyńczyka podczas letniego okna transferowego. Wobec tego, Inter, licząc się z możliwym odejściem ich podstawowego napastnika, rozgląda się za zastępcą.

Zainteresowanie włodarzy klubu z San Siro scentralizowało się wokół osoby Anthony’ego Martiala, który znajduje się w podobnej sytuacji, co Lukaku rok temu.

Francuz gra regularnie i zdarza mu się notować dobre występy, jednak w klubie nie jest uznawany za główną postać w pierwszej linii, co mogłoby ułatwić ewentualny transfer. Nie jest jednak jasne czy United byłoby gotowe sprzedać swojego napastnika, tym bardziej nie jest jasna cena takiej transakcji.

Martialowi zdarza się w trakcie meczu operować z dala od bramki i nie stwarza on takiego zagrożenia na środku ataku, jakiego można by oczekiwać od napastnika. Z tego powodu środki, które „Czerwone Diabły” uzyskałyby z jego sprzedaży, mogłyby zainwestować w sprowadzenie klasowego napastnika, który lepiej pasowałby do systemu.

Antonio Conte wydaje się być trenerem, przy którym Francuz osiągnie pełnie swoich możliwości, dlatego taki transfer mógłby być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze