Przekaz Eda Woodwarda do kibiców Manchesteru United

Źródło:manutd.com

Wiceszef klubu, Ed Woodward, wystosował przekaz do fanów Manchesteru United w związku z pandemią koronawirusa. “Czerwone Diabły” pozostaną zaangażowane we wspieranie ludzi dotkniętych wirusem, dopóki będzie trzeba.

Podczas piątkowego forum dla fanów, które odbyło się za pomocą wideokonferencji, dyrektor wykonawczy klubu z Old Trafford omówił reakcję klubu na potencjalny kryzys i jego wpływ na piłkę nożną.

Woodward poruszył kwestię szeregu inicjatyw, które mają wspomóc lokalną społeczność w walce z zarażą. Zdradził również, jaki ma plan wobec pracowników klubu oraz odniósł się do potencjalnych zagrożeń dla nadchodzącego rynku transferowego. Wiceszef klubu przestrzegł wszystkim przed tym, iż będą musieli dostosować się do nowych realiów, które czekają piłkarski świat, a kluczem będzie niestawianie wygórowanych żądań.

– Chciałbym podkreślić, że nasze myśli dotyczą wszystkich dotkniętych pandemią, a szczególnie tych, którzy stracili swoich bliskich. Naszym priorytetem jest robienie tego, co konieczne, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. To pozostanie naszą główną zasadą.

– W imieniu całego Manchesteru United pragnę złożyć hołd heroicznej pracy wykonywanej przez Narodową Służbę Zdrowia i wszystkich kluczowych pracowników, którzy walczą z wirusem. Z dumą wspieramy ich wysiłki, dostarczając im artykuły medyczne, sprzęt ochronny oraz żywność. Po dyskusji z lokalnymi ośrodkami zdrowia uznaliśmy, że klub udzieli jeszcze większego wsparcia w tym zakresie.

– Dostrzegliśmy, iż zarówno kryzys gospodarczy, jak i zdrowotny, dotknie wielu wrażliwych członków naszej społeczności. To dlatego przekazaliśmy 30 tysięcy produktów żywnościowych i napojów na ręce lokalnych organizacji charytatywnych. Wspólnie z Manchesterem City przekazaliśmy również 100 tysięcy funtów darowizny na rzecz Trussel Trust, które wspomoże 19 banków żywności w Greater Manchester.

– Chciałbym wyrazić uznanie dla roli kibiców Manchesteru United, którzy pomogli nam skoordynować działania dotyczące ostatniej darowizny. Wykonali oni doskonałą pracę dla banków żywności, którą zwykle wykonują w dniach meczowych.

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: zdaję sobie sprawę z frustracji fanów

– Ochrona naszych pracowników jest kolejnym ważnym elementem. To dlatego wypłacamy im całą pensję bez uciekania się do rządowego programu wsparcia. Swoje wynagrodzenie otrzymało również 3000 pracowników dorywczych. Pragniemy chronić ich dochody, kiedy nasza działalność została zakłócona. Oczywiście, wszyscy zmagają się z gospodarczymi realiami pandemii. Nie jesteśmy w tej kwestii inni. Im dłużej ten kryzys będzie trwał, tym większy wpływ wywrze na klub i na nas wszystkich.

Przeczytaj także:  Sześć razy, kiedy Manchester United bił brytyjski rekord transferowy

– Zamierzamy szukać dalszych sposobów wspierania potrzebujących. Jest to zbieżne z naszymi wartościami i zakorzenione w naszej społeczności.

– Ważne jest również uznanie roli naszego udanego biznesu w wypełnianiu obowiązków społecznych. Zawsze wierzyliśmy, że nasz komercyjny model zapewnia nam większą odporność niż innym klubom. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom handlowym, którzy nas wspomogli.

– Nikt nie powinien mieć złudzeń co do skali wyzwań, która stoi przed wszystkimi zaangażowanymi w futbol. Nie jest to dobra informacja dla żadnego klubu, w tym nas, w kwestii rynku transferowego.

– Jak zawsze priorytetem jest sukces zespołu, ale zanim będziemy mogli mówić o powrocie, musimy oszacować jaki wpływ będzie miało to na całą branżę. Potrzebujemy dokładnej daty otwarcia okna transferowego oraz szerszego obrazu finansowego.

– Na tej podstawie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że spekulacje dotyczące transferów wartych setki milionów tego lata, wydają się ignorować realia, które czekają sport.

Na koniec Ed Woodward dodał, iż nie ma żadnych wątpliwości, że wszyscy w klubie pragną dokończyć bieżący sezon. Dyrektor wykonawczy zobowiązał się również do kontynuowania szeregu działań mających na celu poprawę komfortu podczas spotkań w Teatrze Marzeń.

– Jak wszyscy nie możemy się doczekać powrotu na boisko. Wrócimy wtedy, kiedy otrzymamy informację, że jest to bezpieczne. Mamy nadzieję na dokończenie sezonu, który wyglądał dla nas obiecująco: w Premier League, Lidze Europy i FA Cup.

Przeczytaj także:  Jose Mourinho: Bruno Fernandes udowodnił, że jest jednym z najlepszych wykonawców rzutów karnych

– Znajdujemy się w nieustannym dialogu z organami władzy, dyskutując na temat tego, kiedy i jak się to stanie. Nadal zamierzamy konsultować się z naszymi fanami. Może się zdarzyć, że mecze będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że piłka nożna nie wróci do normy, jeżeli jej częścią nie będą kibice na stadionach.

– Realizujemy serię inicjatyw, która poprawi wasz komfort podczas meczów na Old Trafford. Planujemy rozbudowę Stretford End i ukończenie budowy naszego najnowocześniejszego zaplecza dla kibiców niepełnosprawnych.

– Na razie te kwestie bledną w porównaniu z priorytetową walką z koronawirusem. Powrót na Old Trafford będzie wyjątkowym dniem, którego nie możemy się doczekać. Tymczasem w imieniu wszystkich: uważajcie i dziękuję jak zawsze za wasze niezachwiane wsparcie.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Solskjaer: Tuanzebe i Shaw powinni być gotowi do gry na początek września

Ole Gunnar Solskjaer potwierdził, że w nadchodzącym meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europy przeciwko LASK Linz, kibice Manchesteru United...

The Athletic: najlepsza 60 Premier League – nr 55, Gary Neville

To już drugi piłkarz Manchesteru United, który został wymieniony wśród najlepszych sześćdziesięciu zawodników Premier League przez serwis The Athletic....

“The Times”: Man Utd bliski zawarcia wartej 108 milionów funtów umowy kupna Jadona Sancho

Jak donosi "The Times", Jadon Sancho ma nadzieję, że Manchester United i Borussia Dortmund jeszcze w tym tygodniu dojdą...

Oficjalnie: George Tanner piłkarzem Carlisle United

George Tanner, to kolejny po Cameronie Borthwicku-Jacksonie, były już piłkarz rezerw Manchesteru United, który znalazł dla siebie nowy klub....

Manchester United podał kadrę na finałowe mecze Ligi Europy

Manchester United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej opublikował 30-osobową kadrę piłkarzy, którzy będą brani pod uwagę przez Ole...

Simon Stone: uważam, że transfer Sancho do Man Utd dojdzie do skutku

Niezwykle szanowany i wiarygodny brytyjski dziennikarz zajmujący się piłką nożną, Simon Stone ze stacji BBC przekazał, że jego zdaniem...

Chris Smalling oficjalnie żegna się z Romą

Chris Smalling za pośrednictwem swojego konta na Twitterze oficjalnie pożegnał się z zawodnikami i działaczami Romy, do której Anglik...

Oficjalnie: Manchester United zaprezentował koszulki domowe na sezon 2020/2021

Zgodnie z zapowiedziami, Manchester United we wtorek oficjalnie zaprezentował koszulki domowe, w których zawodnicy klubu z Old Trafford będą...

Najważniejsze

Oficjalnie: Manchester United zaprezentował koszulki domowe na sezon 2020/2021

Zgodnie z zapowiedziami, Manchester United we wtorek oficjalnie zaprezentował koszulki domowe, w których zawodnicy klubu z Old Trafford będą...

Romano i Di Marzio: Inter porozumiał się z Man Utd ws. transferu Alexisa Sancheza

Najlepiej poinformowani w rynku transferowym we Włoszech dziennikarze, Gianluca di Marzio i Fabrizio Romano, zgodnie donoszą, że Inter i...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0