Getty Images

Berbatow: Harry Kane powinien zrobić to co ja, dołączyć do Man Utd

dailymail.co.uk Artur Karpeta
Zmień rozmiar tekstu:

Dimitar Berbatow uważa, że Harry Kane powinien, dla dobrej swojej kariery, pójść w jego ślady i zamienić Tottenham na Manchester United tego lata.

Klub z Old Trafford jest gotów ściągnąć Anglika, aby kontynuować budowanie wielkiej drużyny, która pomoże wyjść „Czerwonym Diabłom” z kryzysu i nawiązać równorzędną walkę z Manchesterem City czy Liverpoolem.

Kane rozpalił spekulacje o jego odejściu po tym, jak w rozmowie na Instagramie przyznał, że nie pozostanie w Spurs tak po prostu, a mając 26 lat chce zdobywać trofea, które wymykają się Tottenhamowi.

W podobnej sytuacji był Dimitar Berbatow, gdy w 2008 roku, po 102 występach w barwach drużyny z Londynu przeniósł się do Manchesteru United. Pod wodzą sir Alexa Fergusona, Bułgar zdobył dwa mistrzowskie tytuły Premier League.

Ostatnim krokiem było dla mnie dołączenie do Manchesteru United. Wiedziałem, że ludzie będą rozczarowani, zwłaszcza fani Tottenhamu, ale podążałem własną drogą – powiedział Berbatov BBC.

Wiedziałem, że jeśli przegapię tę szansę, kolejna może nie nadejść. Tak jest w piłce nożnej. Czasami musisz podejmować trudne decyzje.

To samo dzieje się w tej chwili z Harrym Kane’em, dokładnie to samo. Jest w takiej samej sytuacji jak ja, ponieważ zaczął zadawać pytania i być może jego głowa nie jest we właściwym miejscu.

Moja głowa nie była we właściwym miejscu. Podobnie było z Eriksenem. Tak naprawdę nie było go w ostatnich meczach. Oglądałem tego spotkanie i widziałem, że myślami jest gdzieś indziej.

Kane jest w tej samej sytuacji. Jeśli w plotkach jest jakaś prawda, to siedzi to w jego głowie na 100 procent. Brak trofeów jest głównym problemem dla graczy takich jak Kane. Nie będzie już młodszy. Patrząc wstecz, chce wiedzieć, że zdobywał trofea. Kiedy widzę, że Spurs gra teraz z United, nawet jeśli na papierze to Spurs ma lepszych graczy, nadal wychodzą na boisko ze strachem.

Kane wciąż nie zdobył żadnego trofeum z Tottenhamem. Rozczarowaniem był finał Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi w ubiegłym sezonie, a także przegrana szansa na tytuł Premier League w 2016 roku, który ostatecznie zdobyło Leicester.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze