Kluby Premier League ponownie debatowały na temat “Projektu Restart”

Źródło:manutd.com

W poniedziałek doszło do kolejnego zebrania klubów Premier League, na którym ponownie podniesiono temat powrotu rozgrywek angielskiej ekstraklasy.

Dyrektor wykonawczy Premier League, Richard Masters, wyjawił, że 20 klubów Premier League wyraziło chęci w sprawie wznowienia sezonu 2019/2020. Największą w tym rolę mają odegrać menedżerowie oraz piłkarze.

– Na dzisiejszym spotkaniu podkreślono, że Premier League i jej kluby absolutnie rozumieją zagrożenie wynikające z pandemii COVID-19, który stawia piłkę nożną w pewnym kontekście – mówi Masters.

– Jesteśmy dumni z reakcji Premier League, naszych klubów oraz piłkarzy, którzy wsparli lokalne społeczności, Narodową Służbę Zdrowia i nadal pragną to robić po wznowieniu rozgrywek.

W poniedziałek brytyjski rząd ogłosił plan odmrażania sportu w Wielkiej Brytanii od 1 czerwca, co oznacza złagodzenie wszelkich restrykcji izolacji w Anglii. Otwiera to furtkę na powrót Premier League już w następnym miesiącu.

Dyrektor wykonawczy angielskiej ekstraklasy zapewnił, iż liga planując swój powrót będzie postępowała zgodnie ze wskazówkami władz kraju.

– Cieszą nas pierwsze kroki i jesteśmy gotowi do odegrania naszej roli. Współpracujemy z klubami i interesariuszami. Rozmawiamy z rządem, naszymi nadawcami telewizyjnymi, FA, EFL, PFA i LMA, aby stworzyć odpowiedzialny, bezpieczny i możliwy do dostarczenia model, który umożliwi nam dokończenie tego sezonu.

– Oczywiście, bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu. Musimy słuchać rządu, władz i lekarzy, podążając za ich zaleceniami.

– Dokładnie to staramy się robić. Chcemy być przygotowani jak najlepiej, aby wznowić sezon, kiedy warunki ku temu będą właściwe.

– Podczas tego spotkania chcieliśmy przedyskutować wszystkie kwestie i uzgodnić wspólne działania. Wspólnie pragniemy dokończyć nasze rozgrywki.

Przeczytaj także:  Prowizoryczny terminarz pozostałych do rozegrania spotkań w Pucharze Anglii

– Naszym priorytetem zawsze będzie bezpieczeństwo piłkarzy, trenerów i menedżerów, kibiców i szerszej społeczności.

– Nie podejmiemy żadnych decyzji, dopóki nie porozmawiamy z piłkarzami i menedżerami.

Zdaniem Richarda Mastersa powrót do rozgrywek będzie możliwy wyłącznie w przypadku zgody menedżerów oraz piłkarzy klubów Premier League. Kolejnym krokiem ma być powrót do treningów z zachowaniem zasady dystansu społecznego. Wyznaczono również firmę, która ma przeprowadzać w klubach testy na obecność koronawirusa.

Przeczytaj także:  Ryan Giggs: podoba mi się polityka transferowa Solskjaera

Zawzięcie dyskutowano również na temat rozgrywania spotkań na neutralnych stadionach. Kluby preferują jednak opcję dokończenia ligi z zachowaniem zasad obecnego terminarza, który obejmuje mecze u siebie oraz na wyjeździe.

– Wszystkie kluby preferują grę na własnym stadionie, jeśli jest to możliwe. Występuje pomiędzy nami nieustanny dialog. Rozmawialiśmy także z władzami o warunkach, które pozwoliłyby wrócić nam do rywalizacji na boiskach Premier League. Wszystkie ich rady bierzemy pod uwagę – zakończył dyrektor wykonawczy Premier League.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Man Utd kontaktował się z Mino Raiolą ws. 18-latka z Romy?

Jak przekazuje "Daily Star", Manchester United miał skontaktować się z agentem 18-letniego lewego obrońcy Romy, Riccardo Calafioriego. Utalentowanego Włocha...

Prowizoryczny terminarz pozostałych do rozegrania spotkań w Pucharze Anglii

Władze FA podały do publicznej wiadomości prowizoryczny kalendarz pozostałych w tym sezonie do rozegrania meczów w ramach Emirates FA...

KPMG: Man Utd drugim najbogatszym klubem piłkarskim na świecie

Jedna z największych na świecie firm audytorsko-doradczych, KPMG, opublikowała listę najbogatszych klubów piłkarskich. W zestawieniu tym, tak jak przed...

Jesse Lingard: powrót będzie dla mnie jak nowy początek

Jesse Lingard podzielił się swoimi oczekiwaniami wobec powrotu Premier League, do którego dojdzie 17 czerwca. Piłkarz Manchesteru United ma...

Piłkarze Man Utd wrócili do kontaktowych treningów w większych grupach

Z racji tego, że kluby piłkarskie otrzymały zielone światło na przeprowadzenie kontaktowego treningu, w AON Training Complex zaczęli pojawiać...

Di Marzio: Manchester United zainteresowany napastnikiem AS Monaco

Jak przekazał znany z podawania rzetelnych informacji włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem na Old...

Oficjalnie: Man Utd przedłużył kontrakt z Lucą Ercolanim

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że skorzystał z klauzuli w kontrakcie Luki Ercolaniego i przedłużył...

Najważniejsze

Oficjalnie: Premier League wraca 17 czerwca! Znane są szczegóły (aktualizacja – 20:00)

Jak przekazuje "The Telegraph", Premier League wznowi rozgrywki 17 czerwca br. (środa). Wówczas rozegrane zostaną dwa zaległe mecze ligowe,...

Wywiad z Jarosławem Kolińskim dla ManUtd.pl: Solskjaer ma konkretną wizję, którą chce wdrażać

Jarosław Koliński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, udzielił wywiadu serwisowi ManUtd.pl, w którym mówi m.in. o tym, czym zaimponował mu Ole...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
OSTATNIE SZTUKI! Majowe wietrzenie magazynu!Przejdź do sklepu
0