Harry Maguire w rozmowie na temat powrotu do treningów: cieszę się, że w końcu mogłem kopnąć piłkę

Źródło:manutd.com

Harry Maguire w rozmowie z klubową telewizją udzielił odpowiedzi na szereg pytań związanych z powrotem do ośrodka treningowego w Carrington, gdzie “Czerwone Diabły” przygotują się do restartu Premier League.

W środę piłkarze Manchesteru United ponownie zagościli w swoim ośrodku treningowym usytuowanym w Carrington, po tym jak piłka nożna w Anglii została zawieszona na kilka miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Jak na razie zawodnicy muszą trenować w małych grupach, stosując powszechnie znaną zasadę dystansu społecznego. Kapitan klubu, Harry Maguire, z tej okazji odbył rozmowę z klubowym dziennikarzem, w którym opowiedział o pierwszym dniu w ośrodku po powrocie.

Harry, wróciliście do treningów. Jak dobrze jest wrócić i zobaczyć kilku kolegów, choć oczywiście musicie stosować się do zasady dystansu społecznego?

– Tak jak powiedziałeś, dobrze jest wrócić i znaleźć się wśród kolegów, nawet jeśli w myśl przepisów musimy zachowywać między sobą wymaganą odległość. Miło jest przekroczyć ponownie bramy ośrodka w Carrington, wyjść na boisko, włożyć korki i pozachwycać się stanem murawy.

Czy pocieszające było to, że wszyscy zostali zbadani na obecność wirusa przed powrotem do kompleksu treningowego AON?

– Tak. Przez kilka miesięcy było dziwnie, ale sporządzono protokół, który musi być przestrzegany przez klub. Chodzi o bezpieczne środowisko. Za nami pierwszy dzień po powrocie. Wygląda na to, że jest bezpiecznie oraz że każdy respektuje zasady. Jestem przekonany, że nie będzie z tego powodu żadnych kłopotów.

Trening wygląda teraz inaczej. Czy mógłbyś zatem opisać jak?

– Na boisku znajduje się teraz o wiele mniej ludzi. Dzisiaj odbyłem trening w czteroosobowej grupie, ćwicząc z jednym trenerem. Nie ma więc wokół nas zbyt wielu osób. Mamy spory obszar, dużo przestrzeni, nie zbliżasz się do nikogo. Kluczowa jest jednak ciężka praca, a dzisiejsza sesja była naprawdę wymagająca. Następnie udałem się do domu i czuję się zrelaksowany. Nie mogę się doczekać kolejnego dnia.

Przeczytaj także:  Sky Sports: Odion Ighalo może zostać w Man Utd do stycznia

Więc trenowałeś w mniejszej grupie? Są wyznaczone miejsca, w których poszczególna grupa będzie odbywać swoje zajęcia?

– Tak, pojawiają się one na przestrzeni całego dnia. Niektórzy będą trenowali po południu. Współczuję chłopakom, których to czeka, bo pogoda nie sprzyja. Będzie im się zdecydowanie ciężej pracowało. Co 30 minut zmieniamy miejsce. Każde zajmuje inny trener. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale tylko w taki sposób obecnie możemy dojść do podstawowej sprawności fizycznej. Myślę, że to również ważne dla naszej mentalności, aby wejść na boisko i ponownie przyzwyczaić się do otoczenia.

Przeczytaj także:  Który z zawodników jest najsilniejszy, a który najlepszy technicznie? Luke Shaw odpowiada

Czułeś się dobrze, mogąc znów dotknąć piłkę?

– Główną rzeczą, której ci brakuje podczas biegania po parkach i bieżniach, jest praca z piłką. W ostatnich tygodniach ciężko ćwiczyliśmy, choć nie pojawialiśmy się na boisku treningowym. Wszyscy otrzymaliśmy urządzenia, za pomocą których klub mógł nas monitorować w naprawdę dobry sposób. Niektóre sesje były bardzo trudne, ponieważ opierały się wyłącznie na bieganiu i pracy fizycznej. To dlatego poczucie piłki jest tak przyjemne. Od razu je wyciągnęliśmy i zaczęliśmy kopać. Wszyscy docenią także piękne boiska, które znajdują się w naszym ośrodku treningowym.

Jak jest w ośrodku? Zwykle przewijało się tu sporo ludzi, którzy wchodzili i wychodzili. Teraz musi być dziwnie.

– Jest naprawdę dziwnie. Oczywiście wszyscy mierzymy się z innymi okolicznościami. Za nami dziwne miesiące. Musimy do tego przywyknąć, choć w tej chwili znajdujemy się w innym budynku. Nie przebieramy się również w szatniach. Dosłownie wychodzimy na świeże powietrze, zakładamy buty i wchodzimy na boisko. Następnie wsiadamy do naszych samochodów i jedziemy do domu. Jakiekolwiek bliższe relacje tak naprawdę nie istnieją. Chłopaki ze sobą nie żartują, a jestem przekonany, że im tego brakuje. Miłe jest to, że z powrotem możemy jednak założyć buty, zestaw treningowy i wyciągnąć piłki.

Przeczytaj także:  Solskjaer: musimy uszanować warunki umowy wypożyczenia Odiona Ighalo

Możesz podać nam przykłady kilku ćwiczeń, które teraz wykonujecie?

– Odbyliśmy dziś dobrą rozgrzewkę. Rozruszaliśmy stawy i porozciągaliśmy się. Nie chcemy odnieść żadnych kontuzji. Mieliśmy tor do dryblingu, na którym pracowaliśmy bez przerwy przez dwie minuty. Stworzyliśmy trzy bloki. Wykonywaliśmy kilka ćwiczeń na podania, zachowując wymaganą odległość między chłopakami. Skończyliśmy trening aerobikiem i wbieganiem w pole karne, co było trudne. Odczucia są jednak dobre. Osobiście siedzę w domu, odpoczywam i jestem gotowy na następny trening.

Jakie kroki poczynił klub, aby zapewnić wam bezpieczeństwo? 

– Wszystko wygląda na dobrze zorganizowane. Zostaliśmy zbadani na obecność wirusa i każdy z nas otrzymał negatywny wynik testu. Co rano mierzymy temperaturę. Oczywiście mierzą ją nam również w ośrodku. Posiadamy apkę, w której odpowiadamy na pytania o objawy, które mogliśmy odczuć w ciągu dnia. Aktualnie koncentrujemy się na tym, aby wykonywać krok po kroku, odbywać sesję po sesji. To jedyne, co możemy zrobić. Tak jak wspomniałem, najważniejsza jest fizyczna praca nad naszymi nogami. Czas spędzony w ośrodku i znajome twarze dobrze zaś oddziałuje na kondycję mentalną.

Jak mniemam, doceniasz pracę ludzi zajmujących się murawą, którzy dopięli wszystkiego, aby utrzymywać ją w nieskazitelnym stanie? Postawienie stóp na takim boisku musi być wspaniałym uczuciem.

– Zdecydowanie. Boiska były nieskazitelne. Jestem przekonany, że pracowali naprawdę ciężko, aby utrzymać taki stan murawy. Upewnili się, że wszystko będzie dla nas perfekcyjnie zadbane, więc należą im się słowa uznania. Przyjemnie jest wrócić na takie boiska, zamiast wyprowadzać psa na spacer do parku.

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: Ibrahimović mentalnością przypominał mi Michaela Jordana

Chłopcy muszą być bardzo podekscytowani. Czy powrót do treningów wskazuje na to, że niedługo czeka nas wznowienie rozgrywek?

– Przede wszystkim odbierajmy to jako pierwszy krok. Znajdujemy się w fazie pierwszej i upewnijmy się, że przejdzie ona bez problemów. Mam nadzieję, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zorganizowaniu będziemy mogli przejść do kolejnego etapu. Za nami dopiero pierwszy dzień. Dla mnie to był dobry początek. Widok klubu naprawdę sprawił mi przyjemność.

Przeczytaj także:  Juan Mata: mam wyjątkową relację z Erikiem Cantoną

Na koniec, jako kapitan, czy masz jakieś przesłanie do naszych kibiców z całego świata?

– Bądźcie cierpliwi. Nie możemy się doczekać powrotu na boisku i wiemy, że kiedy wrócimy, to będzie ono większe i lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że zapewnimy wam wkrótce wiele powodów do świętowania.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Man Utd kontaktował się z Mino Raiolą ws. 18-latka z Romy?

Jak przekazuje "Daily Star", Manchester United miał skontaktować się z agentem 18-letniego lewego obrońcy Romy, Riccardo Calafioriego. Utalentowanego Włocha...

Prowizoryczny terminarz pozostałych do rozegrania spotkań w Pucharze Anglii

Władze FA podały do publicznej wiadomości prowizoryczny kalendarz pozostałych w tym sezonie do rozegrania meczów w ramach Emirates FA...

KPMG: Man Utd drugim najbogatszym klubem piłkarskim na świecie

Jedna z największych na świecie firm audytorsko-doradczych, KPMG, opublikowała listę najbogatszych klubów piłkarskich. W zestawieniu tym, tak jak przed...

Jesse Lingard: powrót będzie dla mnie jak nowy początek

Jesse Lingard podzielił się swoimi oczekiwaniami wobec powrotu Premier League, do którego dojdzie 17 czerwca. Piłkarz Manchesteru United ma...

Piłkarze Man Utd wrócili do kontaktowych treningów w większych grupach

Z racji tego, że kluby piłkarskie otrzymały zielone światło na przeprowadzenie kontaktowego treningu, w AON Training Complex zaczęli pojawiać...

Di Marzio: Manchester United zainteresowany napastnikiem AS Monaco

Jak przekazał znany z podawania rzetelnych informacji włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, Manchester United jest zainteresowany sprowadzeniem na Old...

Oficjalnie: Man Utd przedłużył kontrakt z Lucą Ercolanim

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że skorzystał z klauzuli w kontrakcie Luki Ercolaniego i przedłużył...

Najważniejsze

Oficjalnie: Premier League wraca 17 czerwca! Znane są szczegóły (aktualizacja – 20:00)

Jak przekazuje "The Telegraph", Premier League wznowi rozgrywki 17 czerwca br. (środa). Wówczas rozegrane zostaną dwa zaległe mecze ligowe,...

Wywiad z Jarosławem Kolińskim dla ManUtd.pl: Solskjaer ma konkretną wizję, którą chce wdrażać

Jarosław Koliński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, udzielił wywiadu serwisowi ManUtd.pl, w którym mówi m.in. o tym, czym zaimponował mu Ole...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
OSTATNIE SZTUKI! Majowe wietrzenie magazynu!Przejdź do sklepu
0