Bruno Fernandes: teraz będzie mi jeszcze trudniej

manutdtimes.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Bruno Fernandes przyznał w jednym z najnowszych wywiadów, że w kolejnych meczach Premier League będzie musiał wspiąć się na jeszcze wyższy poziom swojej gry, jeżeli będzie chciał wygrać ze swoimi przeciwnikami, ponieważ ci zaczynają go coraz lepiej poznawać.

– Mam za sobą dziewięć spotkań w barwach Manchesteru United, a więc niewystarczająco dużo. Teraz być może wchodzę w najtrudniejszy okres, ponieważ piłkarze rywali zaczynają poznawać moją grę, zaczynają poznawać moje ruchy, w jaki sposób podaję, a w jaki strzelam – mówił Fernandes w rozmowie z portalem Talent ain’t enough.

– Muszę więc jeszcze bardziej się poprawić i więcej pracować nad sobą, a także nad większym zrozumieniem drużyn, przeciwko którym gramy. Przeciwnicy będą mnie teraz lepiej znali, ale sam muszę się przygotować do tego, aby poznać ich słabości – dodał.

Fernandes przyznał przy okazji, że jest niezwykle szczęśliwy z powodu dołączenia do Manchesteru United, klubu który sam określa jako “jeden z najlepszych na świecie” i “najlepszy w Premier League”.

– Jestem teraz w jednym z najlepszych klubów na świecie, z całą pewnością. Dla mnie to najlepszy klub w Anglii. Moim celem na najbliższych kilka lat jest prezentowanie się lepiej, niż robiłem to dotychczas – mówił dalej Portugalczyk.

25-latek w wywiadzie wyjawił też, że jego ulubionym piłkarzem, którego zawsze podglądał i który mu imponował jest była gwiazda Barcelony, Brazylijczyk Ronaldinho.

– Mój ulubiony piłkarz? Ronaldinho. To piłkarz, którego z przyjemnością oglądałem. Wystarczyło spojrzeć na jego twarz. Biegał z piłką, dryblował i przy tym zawsze miał uśmiech na twarzy – kontynuował.

– Nie każdy może być od razu Adamą Traore. On jest bestią. Jeżeli byłbym postury Adamy i miał te same umiejętności, to być może nie grałbym w taki sposób, w jaki obecnie gram. Trzeba się jednak skupić na swoim ciele, umyśle i stylu gry – dodał.

Przeczytaj również:  Anthony Martial dla Canal+ po porażce z Man City: zdobyte gole nie usprawiedliwiają tej porażki

Bruno Fernandes postanowił jeszcze wyróżnić jednego zawodnika, który miał ogromny wpływ na jego karierę, a w zasadzie na determinację do pracy i w dążeniu do osiągnięcia celu. Chodzi o Cristiano Ronaldo.

– Uważam, że Cristiano Ronaldo zmienił nastawienie większości piłkarzy na świecie. Chodzi o treningi na siłowni, a także wykonywanie dodatkowych ćwiczeń po treningach. To rzeczy pojawiły się w piłce nożnej, ponieważ Cristiano utorował swoją karierę właśnie w ten sposób – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze