“MEN”: Kai Havertz otwarty na przenosiny do Manchesteru United

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

W mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat zainteresowania Manchesteru United Kaiem Havertzem z Bayeru Leverkusen. Najnowsze doniesienia sugerują, że sam piłkarz nie miałby nic przeciwko takiemu ruchowi.

Kilka dni temu tabloid “The Sun” podzielił się informacją, jakoby “Czerwone Diabły” prowadziły w wyścigu o podpis wychowanka Bayeru Leverkusen. Trudno było traktować tego “newsa” z powagą, biorąc pod uwagę rzetelność słynnej bulwarówki. Teraz na jaw wyszły nowe wieści, tym razem podawane przez bardziej wiarygodne źródła.

“Manchester Evening News” dotarł do wiadomości, według których Kai Havertz jest otwarty na transfer do Manchesteru United. Lokalny dziennik twierdzi również, że 20-latek oswoił się już z odejściem z Bayeru Leverkusen i przygotowuje się do przenosin na boiska angielskiej ekstraklasy. Poza “Czerwonymi Diabłami” Niemcem zainteresowanych jest wiele drużyn.

Wychowanek “Aptekarzy” uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Europie. Ponadto, po restarcie Bundesligi znajduje się w fantastycznej formie, zdobywając w ostatnich czterech spotkaniach 5 goli.

Choć Havertz uwielbia aktualne życie w Leverkusen i ceni sobie zaufanie, jakim obdarzany jest w ostatnich czterech latach, to trudno się dziwić, że kusi go przeprowadzka za granicę w tak młodym wieku.

Ole Gunnar Solskjaer chętnie wzmocniłby swój skład utalentowanym ofensywnym pomocnikiem, który potrafi grać na wszystkich pozycjach w ataku. 20-letni Niemiec idealnie wpasowuje się w oczekiwania norweskiego szkoleniowca. Potrafi on bowiem występować zarówno bliżej linii bocznej, jak i za plecami napastnika.

Niemiecki klub może być zmuszony do sprzedaży swojej młodej gwiazdy z powodu kryzysu finansowego, na który wpływ ma pandemia koronawirusa. Trener “Aptekarzy”, Marcel Daum, zdradził, że nie ma pewności co do przyszłości swojego atakującego.

– Sytuacja z koronawirusem jest tak dziwna i tak skomplikowana, że sprawa jego odejścia jest otwarta – przyznał z kolei tydzień temu jeden z asystentów klubu.

– Nie wiem, co się wydarzy, ale Bayer to dla niego odpowiednie miejsce do rozwoju. Najpewniejsze jest to, że Bayer nie sprzeda go za małą kwotę.

– O Kaia Havertza pytają wszyscy. Patrząc na jego grę, wiesz wszystko. Według mnie posiada elegancję Zidane’a. Kiedy spojrzyjcie na jego ruchy, dostrzeżecie, że jest bardzo elegancki, zawsze spokojny i wspaniale podaje.

– Jedyne, czego ludzie w nim nie dostrzegają – a my tak – to fakt, że jest całkiem szybki. to od niego zależy, jak daleko zajdzie. Nie mogę powiedzieć, że będzie najlepszym niemieckim piłkarzem, ale posiada talent, który nie ma limitu. Wykazuje umiejętności podobne do tych, którymi dysponował Zidane.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze