Phil Neville: z Pogbą w formie Man Utd może walczyć o tytuł

goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Były gracz Manchesteru United i obecny ekspert Sky Sports, Phil Neville, jest przekonany, że powrót Paula Pogby do najlepszej formy, może zapewnić drużynie Ole Gunnara Solskjaera większe szanse na tytuł w przyszłym sezonie.

Paul Pogba powrócił do treningów z zespołem po długotrwałej kontuzji z stopy, z powodu której rozegrał w bieżącym sezonie zaledwie 8 meczów. Mistrz świata z Rosji ma nadzieję pomóc Manchesteru United w walce o zajęcie miejsca w czołowej czwórce po restarcie ligi.

Przed przerwą wywołaną przez COVID-19 ekipa Ole Gunnara Solskjaera bez Francuza w składzie zanotowała serię 11 meczów bez porażki. Do bardzo dobrej dyspozycji „Czerwonych Diabłów” z pewnością przyczynił się nowy nabytek, Bruno Fernandes.

Phil Neville twierdzi, że powrót Pogby do gry i jego odpowiednia współpraca z portugalskim magikiem, to dobra szansa na nawiązanie rywalizacji z Liverpoolem oraz Manchesterem City w wyścigu o mistrzostwo Anglii w przyszłym sezonie.

– Myślę, że mogą grać razem. Pogba potrafi grać nieco głębiej czy nieco wyżej. Potrafi pełnić rolę pomocnika typu „box-to-box”.

– Aktualnie Manchester United posiada takich piłkarzy, wśród których Pogba mógłby się odnaleźć. Ludziom łatwo jest mówić, że lepiej się go pozbyć, ale należy sobie zadać pytanie, czy zbudowano wokół niego zespół, który pozwala mu na prezentowanie jego najlepszych walorów?

– Kiedy United przegrywają, to jest to wina Pogby. Kiedy wygrywają, ale Pogba nie gra dobrze, to jest to wina Pogby.

– Być może Bruno Fernandes zdejmie z niego trochę presji i zobaczymy poprawę. Dobrze grający Pogba daje Manchesterowi United większe szanse w walce o mistrzostwo Premier League.

– Gdy Paul jest w formie, to widać, że jest graczem klasy światowej. Zdobył mistrzostwo świata, więc wie, jak wygrywać. Manchester United z dobrze grającym Pogbą może nawiązać walkę z Liverpoolem i Manchesterem City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze