Hattrick Anthony’ego Martiala. „Szable” rozbite na Old Trafford.

Twitter Artur Karpeta

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii COVID-19, na Old Trafford powróciły prawdziwe piłkarskie emocje. W meczu 31. kolejki Premier League podopieczni menedżera Ole Gunnara Solskjaera byli zdecydowanie lepsi od gości z Sheffield i pewnie wygrali 3:0. Hattrickiem popisał się Anthony Martial

Od początku spotkania na boisku trwał napór Manchesteru United. Już w 7. minucie przyniosło to gola. Aut na wysokości pola karnego Sheffield United z prawej strony, piłkę dostaje Marcus Rashford, wpada w pole karne i spod linii końcowej zagrywa płasko do Martiala, który uprzedzając obrońcę, pakuje piłkę do bramki z 5. metrów.

Chwilę później kontra i dwójkowa akcja Rashforda i Martiala. Francuz wystawia piłkę Anglikowi, ale ten fatalnie kiksuje lewa nogą i nie trafia do pustej bramki.

W 18. minucie groźny strzał Bruno Fernandesa z rzutu wolnego, jednak bramkarz gości dobrze sobie poradził. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Manchesteru United.

21 minuta to kolejny gol dla gospodarzy. Po rzucie rożnym, Harry Maguire skierował piłkę do bramki strzałem głową, jednak sędzia był czujny i dopatrzył się faulu obrońcy gospodarzy. Dobra decyzja arbitra.

Po przerwie na uzupełnienie płynów gra się trochę uspokoiła i można było ponarzekać na brak groźnych sytuacji. Mimo przewagi gospodarzy, goście nie zamierzali się „okopywać” na własnej połowie. Raz po raz gracze Sheffield próbowali zagrozić bramce De Gei.

Niezbyt ciekawy okres został przerwany w 44. Minucie. Akcję pod bramką rywali rozpoczął Bruno Fernandes, następnie poprzez Paula Pogbę piłka trafiła do Aarona Wan-Bissaki, który płasko dograł ją w pole karne, pod nogi Anthony’ego Martiala, a Francuz pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

Początek drugiej połowy to nie licząc kilku niegroźnych ataków Sheffield United, pełna kontrola gospodarzy. Dwubramkowa przewaga Manchesteru United spowodowała , że w pierwszej części drugiej połowy, niewiele się działo. Jednym z ciekawszych momentów była indywidualna akcja Paula Pogby, który spektakularnie minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim.

W 74. minucie Anthony Martial kompletuje hattricka. Paul Pogba podał do Bruno Fernandesa, który piętą dograł do Martiala. Francuz wymienił jeszcze podanie z Marcusem Rashfordem i wpakował piłkę do siatki.

Po trzeciej bramce Ole Gunnar Solskjaer postanowił wymienić pół składu. Norweg zdecydował się wykorzystać wszystkie pięć możliwych zmian za jednym „zamachem”.  W 90. minucie po świetnym podaniu Luke’a Shawa, sam na sam z bramkarzem znalazł się Ighalo, jednak Nigeryjczyk złym przyjęciem piłki pozbawił się szansy na zdobycie gola.

Manchester United – Sheffield United 3:0 (2:0)
Bramki: Martial 7’, 44’, 74’

Man Utd: De Gea – Wan-Bissaka, Lindeloef, Maguire (C), Shaw – Matić, Pogba (Pereira 80’), Bruno Fernandes (McTominay 80’) – Greenwood (Mata 80’), Martial (Ighalo 80’), Rashford (James 80’).

Sheff Utd: Moore – Baldock, Basham, Jagielka, Robinson, Stevens – Lundstram, Norwood (Berge 46’), Fleck – Mousset (McBurnie 46’), McGoldrick (Zivkovic 64’).