manutd.com

Oficjalnie: Angel Gomes opuszcza Manchester United

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że Angel Gomes nie przyjął propozycji nowej umowy i ostatecznie opuścił klub z Old Trafford, bowiem dotychczasowy kontrakt Anglika wygasł wraz z końcem czerwca.

19-latek dołączył do Akademii Manchesteru United w bardzo młodym wieku i zdołał przejść przez wszystkie szczeble młodzieżowe w klubie, zanim został pierwszym piłkarzem urodzonym po 1999 roku, który zadebiutował w pierwszej drużynie „Czerwonych Diabłów”, wchodząc na plac gry z ławki rezerwowych w ostatnim meczu sezonu 2016/2017 z Crystal Palace i zastępując wówczas Wayne’a Rooneya.

Oznaczało to, że Anglik został najmłodszym piłkarzem od czasu słynnego Duncana Edwardsa, który zadebiutował w pierwszej drużynie Manchesteru United. Dokonał tego niedługo po tym jak otrzymał w klubie nagrodę Jimmy’ego Murphy’ego dla najlepszego młodego piłkarza.

Atakujący pomocnik zaliczył łącznie 10 występów w oficjalnych meczach pierwszej drużyny „Czerwonych Diabłów”, w tym trzy od pierwszych minut, wszystkie w Lidze Europy w obecnym sezonie. Po raz ostatni u Ole Gunnara Solskjaera pojawił się na murawie w wygranym 4:0 meczu z Norwich City w styczniu tego roku.

Wszyscy w Manchesterze United życzą Angelowi Gomesowi wszystkiego najlepszego i powodzenia w przyszłości, a także dziękują za jego wkład na rzecz klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze