Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Bournemouth: wierzymy, że zmniejszymy dystans dzielący nas do Man City i Liverpoolu

Źródło:manutd.com

Ole Gunnar Solskjaer odbył w piątek wczesnym popołudniem wideokonferencję przed nadchodzącym meczem ligowym “Czerwonych Diabłów” z Bournemouth. Zapis z tej rozmowy znajdziecie poniżej.

KONFERENCJA PRASOWA OLE GUNNARA SOLSKJAERA PRZED MECZEM Z BOURNEMOUTH

Dzień dobry, Ole. Czy pamiętasz, aby twój zespół znajdował się w lepszym i pewniejszym nastroju niż ten, z którym wchodzicie w weekendowe starcie przeciwko Bournemouth?

– Oczywiście minęło trochę czasu, kiedy ostatni raz zaliczaliśmy taką passę. Zaraz po tym jak przybyłem do klubu, także zanotowaliśmy dobrą serię występów. Niemniej teraz zdecydowanie czujemy się pewni siebie i czujemy, że znajdujemy się w dobrej formie. Nasi piłkarze tak powinni się czuć, ponieważ pracowali na to bardzo ciężko podczas tego okresu zamknięcia i kwarantanny. Właśnie nabierają ponownie takiej świeżości i kondycji meczowej. Przy tym jeżeli prezentujesz się tak jak oni w meczach z Sheffield United i Brighton, które uważam za naprawdę dobre występy z naszej strony, to powinieneś czuć pewność siebie.

Jednym z wyróżniających się w meczu z Brighton zawodników był Mason Greenwood. Oczekiwania wobec niego są coraz większe, ponieważ zdobył świetną bramkę i zaliczył równie dobrą asystę. Jak ostrożnie planujesz radzić sobie z tą sytuacją, aby te oczekiwania nie przytłoczyły Masona? Czy opierasz przed pokusą wystawiania go do gry w każdym meczu, gdy prezentuje się tak jak w ostatnim spotkaniu?

– Dobrze spisywaliśmy się na przestrzeni całego sezony dając mu coraz więcej okazji do wykazania się, coraz więcej minut na boisku. Wiadomo, że w tej sytuacji nie jest łatwo być tak młodym chłopakiem. Równie dobrze mógłby w tym sezonie wciąż grać w rozgrywkach FA Youth Cup. Mason [Greenwood] młody chłopak, którym musimy się opiekować. Niemniej dobrze się prezentuje, niezależnie od tego czy wchodzi na boisko z ławki rezerwowych czy też zaczyna mecz od pierwszych minut. Fantastycznie się rozwinął na przestrzeni tego sezonu. Ogranicza nas tylko niebo, więc reszta zależy od niego. Wie, co powinien, a także co potrafi robić. Musi to kontynuować. Jednak to, co mam na myśli, pozostanie tylko między nami.

Wygląda na to, że Mason Greenwood fantastycznie przepracował okres zamknięcia i kwarantanny pod kątem poprawy swojej szybkości i siły. Wiesz czego wymaga się od zawodnika grającego na pozycji numer dziewięć. Zdobył już dla was 13 bramek. W związku z tym czy ostatecznie widzisz go ustawionego na środku ataku, może nie koniecznie z dziewiątką na plecach, ale na tej pozycji?

– Cóż, on jest środkowym napastnikiem, ale lubi także hasać na skrzydle, lubi znajdować się twarzą do bramki, a to jest inna rola niż ta, którą ma napastnik ustawiony w centralnej strefie boiska. Można zobaczyć, że niektórzy środkowi napastnicy lubią grać tyłem do bramki, zabrać się z piłką, podłączyć się do gry. To elementy, nad którymi Mason [Greenwood] jeszcze pracuje. Dopiero nabiera masy mięśniowej i może grać na tej pozycji. Uważam jednak, że możemy z nim uczynić mniej więcej to, co wcześniej zrobiliśmy z Marcusem [Rashfordem] i Anthonym [Martialem]. To dobrzy środkowi napastnicy, bardzo dobrzy piłkarze, dobrzy łowcy bramek z odpowiednimi umiejętnościami w zakresie poruszania się po boisku. Nie są przywiązani do jednej pozycji między słupkami bramki rywali.

Przeczytaj także:  Paul Scholes: dziękuję Solskjaerowi za to, że przywrócił strategią transferową MU na właściwe tory

Rozmawiałeś wcześniej o dystansie, jaki was dzieli od Manchesteru City i Liverpoolu. Czy oglądałeś wczorajszy pojedynek tych drużyn i pomyślałeś sobie, że może przy kilku dodatkowych wzmocnieniach i podtrzymaniu wiary w drużynie, zniwelujecie ten dystans już w przyszłym sezonie?

Przeczytaj także:  Jesse Lingard: w przypadku problemów osobistych rozmowa z drugą osobą jest bardzo ważna

– Obejrzałem wczoraj kilka spotkań. Norweską piłkę i angielską. Obecnie sporo się dzieje jeżeli chodzi o rozgrywki piłkarskie. Oglądałem też to wydarzenie z udziałem dwóch bardzo, ale to bardzo dobrych drużyn. Wierzymy jednak, że znajdujemy się na odpowiedniej drodze do tego, że jesteśmy jeszcze w stanie się poprawić w stosunku do naszych obecnych występów i jeszcze bardziej zmniejszyć ten dystans.

Ole, czy czujesz się już usprawiedliwiony tym, co do tej pory dokonałeś w tym sezonie? W pierwszych miesiącach obecnej kampanii otrzymałeś dużo krytyki, gdy sprawy wydawały się nie zmierzać w odpowiednim kierunku. Jednak ostatnie kilka spotkań są owocem twojego planu. Czy czujesz się w pewien sposób usprawiedliwiony w kwestii wykonywanej przez siebie pracy?

– Jeżeli ktoś przejmuje się tym, co inni o nim piszą, myślą czy mówią, to nie powinien wykonywać tego zawodu. Więc nie, nie czuję konieczności usprawiedliwiania się. Tak naprawdę to co czuję, nie ma większego znaczenia. To co robię z tym klubem i sztabem szkoleniowym, to próbuję poprawić grę drużyny. Nie potrzebuję więc nikogo, aby mówił mi, że to zrobiłem dobrze, a to nie, ani też żeby sprawiał, żebym czuł, że dobrze się spisaliśmy. Mi chodzi tylko o jedno – następny mecz i nieustanne poprawianie naszej gry. Wierzę w pewien sposób zarządzania klubem, piłkarzami i sztabem szkoleniowym. Robię po prostu to, co uważam za słuszne. Robiłem to mniej więcej przez całe moje życie, gdy już zacząłem pracować w środowisku piłki nożnej. Czasami przynosiło to efekty, czasami nie.

W kwestii jutrzejszego meczu, czy postrzegasz go jako niebezpieczne spotkanie dla was? Ludzie mogą spojrzeć na nie i pomyśleć, że czeka was łatwa przeprawa. Manchester United jest w formie, Bournemouth z kolei jest wyraźnie pod nią. Czy to będzie dla was łatwy mecz?

Przeczytaj także:  Oficjalnie: George Tanner piłkarzem Carlisle United

– Widziałem mnóstwo wypowiedzi, że do końca sezonu czeka nas łatwy terminarz. Jednak w następnych pięciu meczach ligowych gramy przeciwko Bournemouth, z którym przegraliśmy nasz ostatni mecz, potem z Aston Villą, z którą zremisowaliśmy na Old Trafford. Na rozkładzie mamy też Southampton, z którym zremisowaliśmy, a także Crystal Palace i West Ham, z którymi przegraliśmy. Są to więc drużyny, przeciwko którym mamy coś do udowodnienia. Wiemy, że musimy zaprezentować się lepiej niż w ostatnich spotkaniach przeciwko nim. Nie uważam więc, że w sobotę czeka nas łatwy mecz. Myślę, że mogę dać tutaj tę samą odpowiedź, co na poprzednie pytanie. To co myślą inni, nie ma tak naprawdę znaczenia, ponieważ wiemy, że aby wygrać mecz piłki nożnej, trzeba się dobrze zaprezentować. Zgadza się, Bournemouth zmaga się ostatnio z problemami i walczy o utrzymanie w lidze, więc nie jest miło znajdować się w takim położeniu, ale przyjadą do nas i będą walczyć o punkty. To jeden z najlepszych zespołów w lidze pod kątem wykonywania stałych fragmentów gry. Wiemy to, ponieważ strzelili nam bramkę po stałym fragmencie na Old Trafford w zeszłym sezonie. Wiemy, że musimy zastopować ich działania w pewnych obszarach. Jednak jeżeli zagramy na swoim najlepszym poziomie, to myślę, że stworzymy sobie wystarczająco szans bramkowych, aby wygrać to spotkanie.

Jak wygląda kwestia waszego przygotowania fizycznego? Rozgrywacie wiele spotkań w krótkim odstępie czasu. Jak wygląda wasza kadra pod kątem kontuzji i sprawności kondycyjnej?

– Muszę jeszcze poczekać i zobaczyć jak wygląda sytuacja, bo kilku zawodników zmaga się ze stłuczeniami i siniakami. Nie bądźcie zaskoczeni jeżeli w kadrze pojawi się kilka zmian. Nie tylko z powodów kondycyjnych, ale przed nami zostało jeszcze wiele spotkań do rozegrania, a ja muszę dbać o naszych piłkarzy. Dobrze byłoby wystawić do gry drużynę, która zaprezentowała się tak dobrze przeciwko Sheffield United na Old Trafford, a także w meczu z Brighton. Jednak poczekajmy i zobaczymy jak wszyscy będą się mieli po treningu. Jeszcze się z nimi nie widziałem tego ranka. Mam wiele powodów do tego, aby wystawić do gry tę samą drużynę, ale mam też kilka powodów, aby dokonać rotacji w kwestii jednego bądź dwóch piłkarzy, którzy prezentowali się tak dobrze podczas wcześniejszej fazy sezonu.

Przeczytaj także:  Oficjalnie: George Tanner piłkarzem Carlisle United

Czy mogę cię zapytać o Jude’a Bellinghama? W ostatnich miesiącach wasz klub był silnie łączony z transferem tego zawodnika. Czy tak faktycznie jest i będziecie sfrustrowani, gdy okaże się, że ten bardzo utalentowany młody piłkarz przejdzie wam koło nosa [zgodnie z najnowszymi doniesieniami 17-latek wybrał już Borussię Dortmund – przyp. red.]?

Przeczytaj także:  Simon Stone: uważam, że transfer Sancho do Man Utd dojdzie do skutku

– Cóż, pojawia się wiele spekulacji i jesteśmy łączeni z transferem w zasadzie każdego utalentowanego piłkarza w przedziale wiekowym 15-25 lat. Nie mogę komentować doniesień dotyczących każdego zawodnika, z którym jesteśmy zestawiani. Dlatego naprawdę nie mogę komentować doniesień dotyczących Jude’a Bellinghama.

Zanotowaliście 8 czystych kont w ostatnich 13 meczach ligowych. Wielu ludzi dyskutuje o tym, jak Manchester United gra w ofensywie, ale jak zadowolony jesteś z tego, że solidnie prezentujecie się także w obronie?

– Za każdym razem, gdy notuje się czyste konto, to jest to wielki plus, ponieważ wiemy, że przy tym jesteśmy w stanie kreować sobie okazje bramkowe i zdobywać gole. Fundamentem każdej drużyny…każdy menedżer powie, że mając fundament w postaci dobrej defensywy, z odpowiednim kształtem i intensywnością pracy na boisku, to zawsze jest szansa na osiągnięcie dobrego rezultatu. Dla mnie defensywa zaczyna się od Anthony’ego [Martiala] i kończy na Davidzie [de Gei], który interweniuje w bramce. To tak naprawdę wysiłek całej drużyny. Jestem bardzo zadowolony z tego jak wiele czystych kont ostatnio notujemy. We wcześniejszej fazie sezonu mieliśmy z tym problemy – nie byliśmy w stanie zanotować czystego konta. Nie miało znaczenia to jak dobrze się broniliśmy, to bramki wpadały strzały, które na przykład odbijały się wcześniej od przeciwnika. Uważam, że obecnie dobrze bronimy jako drużyna.

Wracając do Masona Greenwooda i do czasów, gdy sam byłeś piłkarzem. Czy widzisz w nim coś z siebie w roli napastnika?

– Mason [Greenwood] jest daleko przede mną, biorąc pod uwagę to, gdzie ja byłem mając 18 czy 19 lat. To na pewno. Nie chcę nawet mówić czegoś innego, ponieważ zdobywanie goli jest dla niego czymś naturalnym. To coś, co sam kiedyś czułem. To chłopak, z którym świetnie się pracuje. Wciąż się uczy i wciąż podejmuje coraz lepsze decyzje. Będzie dobrym piłkarzem.

Pomijając zimowe transfery, co zmieniło się między obecną chwilą, a waszym ostatnim meczem z Bournemouth w listopadzie ubiegłego roku, który przegraliście 0:1?

– Obecnie wchodzimy w ten mecz z większą pewnością siebie. Nasze ostatnie wyniki i występy dodały nam tej pewności. Cała grupa pracuje na wspólny cel. Widzą teraz, że wysiłek, jaki wkładają, przynosi efekty. Kształt drużyny jest teraz lepszy i ogólnie wszystko wygląda lepiej niż wcześniej. Trudno jest więc wskazać palcem na coś konkretnego. Jestem po prostu zadowolony z tego jak obecnie wszyscy w naszej grupie są skoncentrowani na pracy.

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Home Jersey

Skład Manchesteru United, który zdobył trzy tytuły, zapewnił klubowi stałe miejsce w księgach rekordów i sercach fanów piłki nożnej na całym świecie. Ta koszulka podstawowa składa hołd 20. rocznicy pamiętnej nocy w Barcelonie. Wersja stworzona z myślą o kibicach ma luźniejszy krój niż modele, jakie zawodnicy zakładają w dniu meczu. Design uszyty z odprowadzającego pot materiału ma specjalne detale oraz specjalne godło na cześć niewiarygodnego sezonu 1998/99 drużyny.

Dyskusja

Najnowsze

Kto stanie w bramce Man Utd w meczu z Kopenhagą?

W meczu z Kopenhagą Manchester United nie będzie miał już bramkowej zaliczki tak, jak w spotkaniu z LASK. Oznacza...

Raport z Francji: SM Caen wypożyczy Aliou Traore

Plotki o zainteresowaniu SM Caen usługami utalentowanego Aliou Traore zdają się być prawdziwe. 19-letni pomocnik ma ogrywać się w...

“The Telegraph”: co takiego Jadon Sancho mógłby wnieść do gry Man Utd i kogo posadzi na ławce rezerwowych?

Manchester United cały czas prowadzi rozmowy z Borussią Dortmund w sprawie transferu Jadona Sancho. Ściągnięcie zawodnika może być największą...

Kapitan FC Kopenhaga: jestem wielkim fanem Man Utd

Carlos Zeca, kapitan FC Kopenhaga wyznał, że starcie z Manchesterem United w ćwierćfinale Ligi Europy to dla niego spełnienie...

Zapowiedź: Manchester United – FC Kopenhaga. Ćwierćfinał Ligi Europy

Miniturniej mający zastąpić klasyczną formę rozgrywek Ligi Europy nabiera rozpędu. W poniedziałek Manchester United zmierzy się z FC Kopenhagą....

Oficjalnie: Lille sformalizowało transfer Angela Gomesa

Choć media informowały o tym już od kilku dni, to dopiero w niedzielę Lille oficjalnie potwierdziło, że sformalizowało transfer...

Konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera i Brandona Williamsa przed meczem z FC Kopenhagą

Ole Gunnar Solskjaer wraz ze swoimi współpracownikami i piłkarzami wylądowali w niedzielę w Niemczech, gdzie już w poniedziałek zmierzą...

“Czerwone Diabły” wylądowały już w Niemczech

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wylądowali w niedzielę w Niemczech, gdzie już w poniedziałkowy wieczór na RheinEnergieStadion w Kolonii zainaugurują...

Najważniejsze

Zapowiedź: Manchester United – FC Kopenhaga. Ćwierćfinał Ligi Europy

Miniturniej mający zastąpić klasyczną formę rozgrywek Ligi Europy nabiera rozpędu. W poniedziałek Manchester United zmierzy się z FC Kopenhagą....

Konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera i Brandona Williamsa przed meczem z FC Kopenhagą

Ole Gunnar Solskjaer wraz ze swoimi współpracownikami i piłkarzami wylądowali w niedzielę w Niemczech, gdzie już w poniedziałek zmierzą...

Może Cię także zainteresować

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
0