„MEN”: Angel Gomes planuje kontynuowanie kariery poza Wyspami Brytyjskimi

MEN Frank Dzieniecki
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United nie przedłużył wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Angelem Gomesem, w związku z czym młody Anglik musi rozglądać się za nowym klubem, który zapewni mu możliwość regularnych występów.

Jak dowiedział się „MEN”, młodzieżowy reprezentant Anglii chciałby jak najszybciej znaleźć nowy zespół i najlepiej gdyby była to drużyna spoza Wysp Brytyjskich. Zainteresowanie pomocnikiem wykazują kluby z Hiszpanii, Niemiec, Francji oraz Portugalii. Pojawił się również temat transferu Gomesa do Chelsea, jednak opiekun „The Blues” Frank Lampard stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

W momencie dołączenia Anglika do innej drużyny ,,Czerwone Diabły” będą uprawnione do otrzymania niemałej kwoty w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie. Warto przypomnieć, że Gomes to czwarty najmłodszy piłkarz w historii klubu z Old Trafford, ma na swoim koncie występy w Premier League, Pucharze Anglii, Pucharze Ligi, oraz w Lidze Europy. Był również członkiem mistrzowskiego zespołu reprezentacji Anglii na Mistrzostwach Świata U-17 w 2017 roku, a także ma w swoim dorobku nagrodę Jimmy’ego Murphy’ego dla najlepszego młodego zawodnika w danym sezonie.

Manchester United jest zdania, że przedstawił 19-letniemu zawodnikowi, który dołączył do klubowej akademii w wieku 6 lat, nowy kontrakt na naprawdę dobrych warunkach. Jednak przedstawiciele piłkarza, jego brat Rico oraz ojciec Gil, są przekonani, że w innym miejscu otrzymają lepsze pieniądze oraz możliwości. Na nic zdaje się w tej sytuacji fakt, iż umiejętności Angela Gomesa były wysoko cenione przez Ole Gunnara Solskjaera.

Na Old Trafford rozumieją frustrację Anglika związaną z niedużą liczbą minut otrzymywanych w pierwszym zespole, jednak z drugiej strony uważają, że nieustanne zastanawianie się nad swoją przyszłością niekorzystnie wpływało na poczynania oraz koncentrację zawodnika. Stąd też jego liczne nieobecności w składzie meczowym od stycznia. Nie da się ukryć, że niekończąca się saga transferowa nie pomogła ani piłkarzowi, ani klubowi. Pojawiają się również liczne głosy sugerujące, że Gomes zwyczajnie nie wykorzystał swoich szans, w przeciwieństwie chociażby do Brandona Williamsa.

– Manchester United potwierdza, że Angel Gomes nie przyjął oferty nowego kontraktu, w związku z czym opuszcza nasz klub. Chcielibyśmy wszyscy życzyć Angelowi wszystkiego najlepszego w przyszłości oraz podziękować mu za cały wysiłek włożony w grę w naszym zespole – mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez Manchester United w środę wieczorem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze