ManUtd.pl ocenia: rekordowa seria trwa

Artur Karpeta

Wyjazdowe zwycięstwo nad Aston Villą 3:0 pozwoliło Manchesterowi United pobić rekord Premier League pod względem najdłuższej serii wygranych min. 3 bramkami. Było to możliwe dzięki trafieniom Bruno Fernandesa, Masona Greenwooda i Paula Pogby. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – W całym meczu miał w zasadzie jeden nerwowy moment, kiedy w pierwszej połowie niepewnie wybijał piłkę w aut. Poza tym miał kilka pewnych interwencji, jednak w większości były to sytuacje, które bramkarz po prostu powinien bez problemu bronić. Ocena: 6,5

Aaron Wan-Bissaka – W obronie zdarzało mu się tracić rywali z pola widzenia. W 19. minucie odpuścił Grealisha co mogło zakończyć się bramką dla gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy spóźnił się ze wślizgiem, za co otrzymał żółtą kartkę. Po przerwie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak nie trafił w bramkę po strzale głową. Ocena: 5,5

Harry Maguire – Mecz bez większych błędów. Dobrze dowodził obroną podczas ataków Aston Villi. „Czerwone Diabły” nie straciły gola, więc kapitan może być zadowolony. Ocena: 7

Victor Lindelof – Niezły występ Szweda. Momentami wydawał się bardziej nerwowy od Maguire’a, jednak też wystrzegał się poważniejszych błędów. Raz podłączył się nawet do akcji ofensywnej. Ocena: 6,5

Luke Shaw – Bardziej widoczny w ofensywie od Aarona Wan-Bissaki i lepiej radzący sobie w obronie od swojego kolegi. Dobre wrzutki ze skrzydła przeplatał ze słabszymi. Często wykorzystywany przez kolegów, w kilku sytuacjach mógł się lepiej zachować. Ocena: 7

Nemanja Matić – W pierwszej połowie dużo faulował. W 9. minucie popełnił znaczący błąd przy wyprowadzaniu akcji, gdzie dał sobie zabrać piłkę, jednak gracze gospodarzy nie byli w stanie tego wykorzystać. W kolejnym spotkaniu nie spada poniżej pewnego poziomu i dobrze zabezpiecza graczy grających wyżej, Ocena: 6,5

Paul Pogba – Takiego Francuza chcemy widzieć w każdym meczu. Szukał swoimi podaniami wolnych stref czym rozdzierał obronę rywali. Podawał najwięcej w całej drużynie (79) ze skutecznością ponad 90%. Po podaniu Bruno, idealnie przymierzył i zdobył gola. Do gola powinien dołożyć przynajmniej jedną asystę, ale koledzy marnowali sytuacje. W doliczonym czasie świetnie poradził sobie w środku pola i dograł do Rashforda, który niestety zmarnował dogodną okazję. Jedyny istotny błąd Pogby miał miejsce w 25. minucie, gdy stracił piłkę w środku pola, a piłkarz Aston Villi trafił w słupek. Ocena: 8,5

Bruno Fernandes – Na początku meczu, gdy Aston Villa częściej atakowała dużo pracował w obronie. W ofensywie notował sporo niecelnych podań (miał najniższą skuteczność podań w drużynie). Wywalczył kontrowersyjnego karnego i sam go wykorzystał. Był bliski zdobycia drugiego gola, jednak po idealnym dośrodkowaniu Shawa, nie potrafił skierować piłki głową do bramki. Świetnie rozegrał rzut rożny przy bramce Pogby. Ocena: 8

Marcus Rashford – W pierwszej połowie słaby występ Anglika. Jednak po zmianie stron dużo lepiej się prezentował. Idealnie dośrodkował do Wana-Bissaki w 45. minucie. Strzelił gola w 57. minucie, ale bramkarzowi przeszkadzał Pogba i gol nie mógł zostać uznany. W drugiej połowie brał udział w praktycznie każdej ofensywnej akcji, brakowało tylko gola, którego powinien był strzelić w doliczonym czasie po perfekcyjnym podaniu od Paula Pogby. Ocena: 7,5

Mason Greenwood – Już w 37. minucie ostrzegł Reinę groźnym strzałem, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy nie dał mu już żadnych szans strzelając nie do obrony. Patrząc na ostatnie występy już nikt nie wyobraża sobie podstawowego składu bez młodego wychowanka Akademii United. Ocena: 8

Anthony Martial – Mimo braku gola, bardzo dobry występ Francuza. W 35. minucie miał bliźniaczą okazję jak w meczu z Bournemouth, jednak tym razem nie strzelił tak precyzyjnie. Przy golu Greenwooda popisał się świetnym odbiorem piłki. W 60. minucie miał pecha, gdyż piłka po jego strzale obiła poprzeczkę i słupek. Po zejściu z boiska było widać niedosyt na twarzy Francuza, co powinno być dobrym prognostykiem na przyszłość. Ocena: 8

Rezerwowi:

Brandon Williams – Świetnie zablokował strzał Hourihane’a w 83. minucie. Ocena: 6,5

Daniel James – Wniósł na boisko trochę świeżości. Wydaje się w ostatnich meczach jego forma rośnie. Zaliczył groźny strzał w 80. minucie. Ocena: 7