ManUtd.pl ocenia: półfinał na pół gwizdka

Błażej Duda

Manchester United po spotkaniu, w którym zabrakło kondycji, koncentracji i lepszego planu taktycznego zasłużenie przegrał z Chelsea 1:3 i pożegnał się z pucharem Anglii. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Przebitki realizatora na Romero były dość wymowne. Hiszpan sparował strzał Jamesa i dwa razy pewnie interweniował w drugiej połowie; względnie dobrze radził sobie też w rozegraniu (choć ciężko to obiektywnie ocenić, w momencie gdy drużynie w ogóle trudno było wyjść z obrony). Cóż z tego skoro w dwóch kluczowych momentach kompletnie zawiódł. Strzał Giroud nie należał do najłatwiejszych, ale sposób w jaki przebił ręce De Gei budzi wątpliwości, tym większe że nie jest to pierwszy taki przypadek w bieżącym sezonie. Przy golu na 0:2 z kolei Hiszpan przypominał bardziej ścięte drzewo niż bramkarza ze światowego topu. Ocena: 2

Aaron Wan-Bissaka – Jedno dośrodkowanie po rzucie rożnym na głowę Maguire’a to cały dorobek w ofensywie Anglika, który nie miał zbyt wielu okazji na podłączenie się do ataku. Z tyłu nie ustrzegł się błędów – przegrał główkę z Alonso w 15. minucie i nie upilnował Hiszpana w akcji na 3:0. Szczególnie w pierwszej połowie nie potrafił się odnaleźć przy zmasowanym pressingu Chelsea. Ocena: 4

Eric Bailly – Przez trzy kwadranse, jakie spędził na boisku, zaprezentował się solidnie. Zaliczył trzy wybicia, w kilku sytuacjach ładnie udało mu się uwolnić z zasieków postawionych przez Chelsea, choć jak i cały zespół, w żadnym momencie nie wyglądał jakby panował nad sytuacją. Ocena: 5

Harry Maguire – Podjął kilka istotnych interwencji (m.in. blok strzału Mounta), a krótkim kryciem uprzykrzał życie Giroud, korzystając też z pobłażliwości Mike’a Deana. Spóźniony w akcji na 3:0, gdy niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Braki szybkościowe nie raz utrudniały drużynie budowanie akcji od tyłu. Ocena: 4

Victor Lindelof – Pomimo naporu Chelsea nie został zmuszony do zbyt wielu akcji w obronie, ale wystarczyło że w jednej sytuacji przejął krycie Giroud, by skończyło się to golem dla rywali. W 51. minucie złamał linię spalonego, co przyniosło kolejną szansę dla Francuza, a przy rzucie rożnym poprzedzającym akcję na 0:3 pozostawił bez krycia Jamesa. Ocena: 3

Brandon Williams – W pierwszej połowie kilka razy wyrwał do przodu, ale nie przyniosło to wymiernego efektu. Z tyłu zapisał na swoim koncie pojedyncze dobre interwencje, ale zbyt często dopuszczał do groźnych dośrodkowań ze swojego sektora, mając problemy z niewiele starszym Jamesem. Koszmarny błąd przy golu Mounta. Ocena: 3

Fred – Podjął parę prób odbiorów, ale częściej uciekał przed rywalem niż aktywnie na niego naciskał. Jego błędy przy prostych podaniach rzucały się w oczy. Ocena: 4

Nemanja Matić – Być może nie był najlepszym wyborem na spotkanie, w którym spokój Serba na nic zdał się przy wybieganiu pomocników Chelsea. Miał spore problemy z utrzymaniem się przy piłce po wybiciach z defensywy i nawet gdy rywal na chwilę odpuścił po bramce Mounta, w żaden sposób nie potrafił rozpracować ich bloku. Ocena: 4,5

Bruno Fernandes – Ciężki mecz dla Portugalczyka, który musiał zadowolić się „ochłapami” (również tymi z łaską rzucanymi przez Mike’a Deana). Mimo to posłał świetne podanie do Rashforda w 52. minucie i kilka razy zaprezentował niesamowity spryt przy prostopadłych podaniach. Pewnie wykonana jedenastka. Ocena: 5

Marcus Rashford – Wyłączony z gry. Dostał tylko kilka okazji żeby się rozpędzić, ale mógł zapomnieć o kombinacyjnej grze i poza sytuacją z 52. minuty oddał tylko słabej jakości strzał z rzutu wolnego. Ocena: 4,5

Daniel James – Nie dawał żadnych argumentów w ofensywie i przez błędy w przyjęciu piłki często to na nim zatrzymywały się akcje United. Zaledwie dwa podania kierowane do przodu, w tym jedno z autu. Ocena: 3

Rezerwowi:

Anthony Martial – Wywalczył rzut karny w 84. minucie i powinien zostać nagrodzony również za walkę z Zoumą przed przerwą, jednak Mike Dean nie dopatrzył się faulu obrońcy Chelsea. Reszta meczu była dla niego równie frustrująca – trzykrotnie został złapany na spalonym i nie oddał żadnego strzału. Ocena: 5

Paul Pogba – Wynik sprawił, że miał więcej czasu przy piłce niż Fred, ale nie potrafił wykorzystać tego faktu. Rozgrywał ociężale, bez pomysłu i motywacji. Ocena: 4

Mason Greenwood – Nie potrafił stworzyć przewagi; dość łatwo zdominowany w pojedynkach w bocznych sektorach. Ocena: 4