The Athletic: Chelsea bliska pozyskania Kaia Havertza

The Athletic Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje David Ornstein z serwisu The Athletic, Chelsea ma znajdować się blisko pozyskania pomocnika Bayeru Leverkusen, Kaia Havertza. Media informowały wcześniej, że Niemcem interesuje się także Manchester United.

Zdaniem Ornsteina, Kai Havertz, uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Europie, jest zdecydowany opuścić BayArena i bardzo chętnie przeniósłby się na Stamford Bridge, gdzie ustalenie warunków indywidualnego kontraktu nie powinno być problemem.

Chelsea miała postawić się w roli zdecydowanego faworyta w wyścigu o podpis 21-latka, bowiem tylko ekipa “The Blues” jest skłonna zapłacić za pomocnika Bayeru Leverkusen kwotę zbliżoną do tej, którą chce otrzymać za swojego piłkarza niemiecki klub.

Mówi się tutaj o transakcji wartej około 80 milionów euro razem z bonusami, przy możliwym podziale 65 milionów euro opłaty początkowej i 15 milionów euro bonusów, bądź też 80 milionów euro opłaty początkowej i 10 milionów euro w bonusach. Chelsea ma negocjować jak najkorzystniejsze warunki, ale ma też być zdeterminowana do pozyskania Niemca.

O 21-latka chętnie zabiegać miałyby też takie kluby jak Manchester City, Barcelona i Real Madryt, ale w obliczu kryzysu finansowego związanego z pandemią koronawirusa, żaden z nich nie jest skłonny płacić takich pieniędzy za jednego zawodnika.

W przypadku powodzenia transakcji i przenosin Kaia Havertza do Chelsea, będzie to już trzecie poważne wzmocnienie “The Blues” przed sezonem 2020/21. Wcześniej ekipa ze Stamford Bridge zapewniła sobie usługi skrzydłowego Ajaksu Amsterdam, Hakima Ziyecha, oraz napastnika RB Lipsk, Timo Wernera.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze