Oficjalnie: Ben Hockenhull przeniósł się do Brentford

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

18-letni środkowy obrońca, Ben Hockenhull, właśnie utracił status piłkarza Manchesteru United. Wychowanek “Czerwonych Diabłów” przeniósł się do walczącego o awans do Premier League Brentford FC – poinformował klub z Old Trafford za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Hockenhull był jednym z wychowanków klubu z Old Trafford, któremu nie zaproponowano profesjonalnej umowy. Zgodnie z obowiązującymi zasadami umowy stażowe z młodzieżowcami są w klubie podpisywane przez dwa lata, a następnie piłkarz albo podpisuje profesjonalny kontrakt, albo dostaje wolną ręką w szukaniu klubu.

Jednak w tym wypadku, z uwagi na pandemię Covid-19, już w czerwcu Manchester United zapowiedział, że będzie wspierał swoich zawodników z Akademii, dla których nie widzi dalszej przyszłości na Old Trafford, do czasu aż znajdą dla siebie odpowiednie miejsce. Dlatego też Hockenhull wyjątkowo podpisał trzecią umowę stażową.

Ostatecznie jednak 18-latek przenosi się do Brentford FC, klubu który był o krok od bezpośredniego awansu do Premier League, ale z uwagi na niewykorzystane szanse w końcówce sezonu, będzie się jeszcze bił o ten awans w play-offach.

– Chcę ogromnie podziękować wszystkim w Manchesterze United za te ostatnie 12 lat. To był dla mnie zaszczyt móc grać dla największego klubu na świecie. Zawsze będę wam wdzięczny za to, na jakiego piłkarza mnie ukształtowaliście – mówił Hockenhull.

Hockenhull dołączył do Manchesteru United w wieku 9 lat i zagrał w 22 meczach w drużynie U-18 prowadzonej przez Neila Ryana w ostatnich dwóch sezonach, włączając w to występy w FA Youth Cup.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze