„The Telegraph”: Ed Woodward wraca do poszukiwania dyrektora sportowego

The Telegraph Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United po raz kolejny rozważa zatrudnienie dyrektora sportowego – donosi Mike McGrath z „The Telegraph”. Kryteria naboru zostały już opracowane, jednak z selekcją kandydatów Ed Woodward czeka do zakończenia sezonu i oceny negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Wśród kandydatów wymieniani są Andrea Berta, Fabio Paratici oraz Antero Henrique.

Ed Woodward po raz pierwszy o stanowisku dyrektora sportowego w Manchesterze United zaczął myśleć dwa lata temu. Miałby on wpasować się w już istniejącą na Old Trafford strukturę i zajmować się różnymi aspektami działalności klubu, w tym rekrutacją, piłką nożną kobiet oraz centrum treningowym AON.

Jednym z dyrektorów sportowych, którzy mogą ulec pokusie pracy w jednym z największych klubów świata, jest Andrea Berta Atletico Madryt. Innymi wysoko ocenianymi na Old Trafford osobami są Fabio Paratici z Juventusu oraz Antero Henrique, który rok temu opuścili Paris Saint-Germain.

Zdjęcie
Andrea Berta, Getty Images

Woodward określił już kryteria, jakie musi spełniać kandydat na stanowisko dyrektora sportowego Manchesteru United, jednak nie rozpoczął procesu selekcji konkretnych osób. Jego priorytetem w tym momencie pozostaje zakończenie sezonu 2019/20 i zajęcie się negatywnymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

Stanowisko dyrektora sportowego będzie jedną z najbardziej prestiżowych ról w światowym sporcie, będzie też wyjątkowe pod względem obowiązków. Manchester United nie poszukuje kogoś, kto zmieni kulturę klubu. Dyrektor sportowy ma być częścią już istniejącej struktury, w której centrum znajduje Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester United jest zadowolony ze strategii transferowej, która jest efektem odejścia od sprowadzania piłkarzy pokroju Alexisa Sancheza, który ten sezon spędza na wypożyczeniu w Interze Mediolan. W zeszłym roku do zespołu dołączyli młodzi i utalentowani piłkarze, a styczniowy transfer Bruno Fernandesa był jednym z najważniejszych momentów tego sezonu.

Zamiast nadzorować proces przeprowadzenia transferów, dyrektor sportowy ma współpracować z obecnym pionem decyzyjnym. W jego skład wchodzą Ole Gunnar Solskjaer i jego sztab, skauci, analitycy i Matt Judge, który negocjuje umowy. Mieliby oni również inne zadania, np. w Carrington, gdzie spodziewane są spore zmiany.

Manchester United nie chce zrywać z tym, co tak dobrze działało przez ostatnie półtora roku. Transfery Harry’ego Maguire’aAarona Wan-BissakiDaniela Jamesa zostały ocenione pozytywnie, z kolei przybycie Bruno Fernandesa stanowiło idealne posunięcie, które pozwoliło skutecznie zaangażować się w walkę o awans do Ligi Mistrzów.

W kręgu zainteresowań Manchesteru United od dłuższego czasu znajduje się Jadon Sancho, który przygotowuje się do odejścia z Borussii Dortmund. Oczekuje się, że w klubie będzie więcej zmian, a kolejnym obszarem, który może zostać wzmocniony, jest środek obrony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze