Harry Maguire w “jedenastce sezonu” Gartha Crooksa z BBC

BBC Sport Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

W niedzielę rozpoczęto i zakończono ostatnią kolejkę rozgrywek Premier League w sezonie 2019/2020. Nie ma lepszego czasu na podsumowania i wyróżnienia. Swoją drużynę sezonu opublikował na łamach BBC Sport obecnie analityk, a w przeszłości piłkarz, Garth Crooks. W jego zestawieniu znalazło się miejsce dla jednego “Czerwonego Diabła”.

Ostatnie mecze sezonu ligowego były bardzo emocjonujące. Nie rozstrzygały jednak o mistrzostwie, gdyż zespół Liverpoolu zapewnił je sobie już wcześniej. Do końca nie było jednak wiadomo, kto zagra w kolejnej edycji europejskich pucharów, a także kto pożegna się z Premier League.

Manchester United pokonał 2:0 bezpośredniego rywala do awansu do Champions League, Leicester City. Tym samym ekipa z Old Trafford umocniła się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Pozycji, na którą wskoczyła ledwie kolejkę wcześniej.

Zawodnikiem, który w oczach Gartha Crooksa zasłużył na miejsce w drużynie sezonu, był Harry Maguire. Crooks tłumaczył jednak, że do końca wahał się między Anglikiem, a Antonio Rudigerem z londyńskiej Chelsea.

W oczach analityka, Maguire miał prowadzić drużynę “Czerwonych Diabłów” aż do momentu, gdy rolę tę przejął Bruno Fernandes. – Niedocenienie wkładu Maguire’a w osiągnięcie Top 4 byłoby skandalem – napisał Crooks

Sam Garth Crooks, jeszcze jako piłkarz, zaliczył epizod w barwach Manchesteru United. W 1983 r. ekipa z Old Trafford wypożyczyła napastnika z jamajskimi korzeniami z londyńskiego Tottenhamu. Zawodnik nie zrobił jednak furory w zespole.

Crooks ustawił swój zespół sezonu w formacji 4-3-3. Między słupkami Anglik umieścił Edersona z Manchesteru City, który zachował najwięcej czystych kont w lidze. Harry’emu Maguire’owi w obronie partneruje tercet z Liverpoolu: Robertsonvan DijkAlexander-Arnold. Linia pomocy z kolei składa się z Kevina de Bruyne, który zdobył w tym sezonie aż 20 asyst, a także Jordana Hendersona i Raheema Sterlinga.

W trójce atakujących nie mogło zabraknąć zdobywcy złotego buta, Jamie Vardy’ego i drugiego w kolejności najlepszego strzelca, Pierre-Emericka Aubameyanga. Trzecim zawodnikiem, który dopełnia zestawienie jest Sadio Mane, który wraz z Liverpoolem zdobył ligowy tytuł.

Zdjęcie
BBC

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze