Raport z wypożyczeń: gol Chrisa Smallinga, żółta kartka Sancheza

własne Łukasz Pośpiech

Kolejna bramka Chrisa Smallinga dla AS Romy. Anglik wpisał się na listę strzelców w 23. minucie meczu przedostatniej kolejce Serie A rozgrywanego z Torino. To już trzecie trafienie Anglika w lidze włoskiej.

Dzięki zwycięstwu z rywalem z Turynu, ekipa Romy zagwarantowała sobie, że ligowy sezon zakończy na piątym miejscu. Czwarte Lazio ma nad “Rzymianami” 11 punktów przewagi, a okupujący szóstą pozycję AC Milan ma do nich 4 punkty straty.

Niezależnie od wyników ostatniej kolejki ligi, nic nie ma prawa się już zmienić. Jest to rezultat o tyle emocjonujący, że gwarantuje on Romie udział w kolejnej edycji Ligi Europy.

Torino ruszyło w środowym spotkaniu do ataku i już w 14. minucie wyszło na prowadzenie po tym, jak Alejandro Berenguer ominął bramkarza “Rzymian”, Pau Lopeza. Na odpowiedź Romy nie musieliśmy długo czekać – jedynie 2 minuty później Edin Dzeko umieścił piłkę w siatce, a w 23. minucie zrobił to Chris Smalling.

Postawny Anglik wykorzystał swoje warunki fizyczne i świetnie odnalazł się w polu karnym podczas wykonywanego przez Carlosa Pereza rzutu rożnego. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla Romy.

Dzień wcześniej rozgrywany został mecz Interu Mediolan z Napoli. Ekipa z San Siro łatwo pokonała rywali 2:0. Na boisku od pierwszej minuty wystąpił Alexis Sanchez, który w 22. minucie spotkania zobaczył żółty kartonik za podcięcie rywala.

Chilijczyk zszedł z boiska w 60. minucie meczu. Lautaro Marinezowi, który pojawił się w jego miejsce, wystarczył niecały kwadrans, by popisać się bramką na 2:0.