Kopenhaga potencjalnym rywalem Manchesteru United w ćwierćfinale Ligi Europy

własne Patryk Tabak

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy Kopenhaga pokonała u siebie Basaksehir 3:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy. Manchester United poznał więc przeciwnika, z którym zmierzy się w dalszej fazie, jeśli wyeliminuje LASK Linz.

O godzinie 19:00 rozpoczął się ważny z perspektywy Manchesteru United inny rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Europy. Kopenhaga odrobiła straty w Turcji i pokonała w Danii Basaksehir 3:0. Awansowała tym samym do ćwierćfinału Ligi Europy, w którym może zmierzyć się z Manchesterem United.

Wynik dwumeczu został wyrównany bardzo szybko, a miał w tym udział… były piłkarz ”Czerwonych Diabłów” – Guillermo Varela w sezonie 2015/16 rozegrał dla Man Utd 11 meczów. Urugwajczyk dośrodkował piłkę w pole karne, a tam głową wbił ją do siatki Jonas Wind. Pierwsza połowa była wyrównana i więcej bramek już nie padło. Goście wciąż nie byli w złej sytuacji, bo każdy zdobyty gol sprawiał, że gospodarze musieliby zdobyć dwa.

Problem dla Basaksehiru polegał na tym, że w pierwszej części meczu nie oddał nawet jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Na domiar złego w 52. minucie Wind wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w dwumeczu.

Dziesięć minut później Kopenhaga zdobyła trzecią bramkę. Precyzyjnym strzałem tuż przy słupku Merta Gunoka pokonał Rasmus Falk. Był to zarazem gol, który ustalił wynik meczu. Ekipa z Danii po bardzo dobrym meczu odrobiła straty z Turcji i awansowała do turnieju finałowego w Niemczech.

Liga duńska wznowiła rozgrywki na początku czerwca. Po restarcie Kopenhaga zagrała 13, łącznie ze starciem z Basaksehirem, meczów. Wygrała 6 z nich, 3 zremisowała, a w 4 musiała uznać wyższość rywali. Piłkarze ze stolicy nie dali rady obronić mistrzostwa Danii – zakończyli rozgrywki ligowe na drugim miejscu, dziewięć punktów za Midtjylland.

W drugim rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy rozgrywanym o godzinie 19:00, Szachtar wygrał w Kijowie z Wolfsburgiem 3:0. Ekipa z Doniecka zagra więc w ćwierćfinale Ligi Europy, gdyż lepsza okazała się również w Niemczech. Jej rywalem będzie zwycięzca dwumeczu Eintracht Frankfurt – Basel. W pierwszym meczu drużyna ze Szwajcarii wygrała 3:0.