Sky Sports: Angel Gomes piłkarzem LOSC Lille

Sky Sports Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Angel Gomes, któremu 1 czerwca wygasł kontrakt z Manchesterem United, zostanie piłkarzem francuskiego Lille – donosi stacja Sky Sports.

Angel Gomes był jednym z najbardziej utalentowanych graczy Akademii „Czerwonych Diabłów” obecnego pokolenia. 19-latek ze względu na brak wystarczającej liczby szans gry w seniorskim zespole nie przedłużył jednak kontraktu z klubem z Old Trafford.

Jak donoszą brytyjskie media, w tym stacja Sky Sports, Anglik ma zostać piłkarzem LOSC Lille, które natychmiastowo wypożyczy go do portugalskiej ekstraklasy, do Boavisty FC.

Wychowanek Manchesteru United swoją przygodę w „Teatrze Marzeń” rozpoczynał, mając 5 lat. Swój debiut w pierwszym zespole zanotował w maju 2017 roku, stając się najmłodszym zawodnikiem w historii klubu (16 lat i 263 dni), który tego dokonał, od czasów Duncana Edwardsa w 1953 roku.

Przy okazji młodzieżowy reprezentant Anglii za pomocą swojego konta na Instagramie przerwał w końcu milczenie od czasu ustania jego umowy z „Czerwonymi Diabłami” i w emocjonalny sposób pożegnał się z fanami klubu z Old Trafford.

– Trochę mi to zajęło, ponieważ nie było łatwo przełożyć emocje na słowa. Niestety, pewien piękny rozdział, który trwał 14 lat, dobiegł końca. Pochodząc z Salford, Manchester United był dla mnie wszystkim. Zaczynałem kopać piłkę na osiedlu, udając Wayne’a Rooneya. W Akademii robiłem to samo. 21 maja 2017 roku zanotowałem debiut w Premier League. Mając 16 lat, spełniło się moje marzenie, by zastąpić legendę, Wayne’a Rooneya.

– Pragnę podziękować każdemu związanemu z klubem za pomoc i wsparcie, które otrzymałem, odkąd podpisałem kontrakt. Dziękuję wszystkim trenerom, którzy obserwowali mnie od 6. roku życia, kitmanom i recepcjonistce Kath. Zespołowi od mediów, ochronie, sztabu szkoleniowemu z The Cliff, z Carrington oraz personelowi sprzątającemu. Każdy z was odegrał wielką rolę w tym, kim jestem dzisiaj.

– Nadszedł czas, aby wykonać kolejny krok w mojej karierze. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie potrafili być dumni z moich osiągnięć. Życzę szczęścia klubowi i wszystkim jego pracownikom. Będę za wami tęsknił bardziej, niż zdajecie sobie z tego sprawę. Dziękuję również fanom. Wasze wsparcie nie może zostać niezauważone – pisał Angel Gomes.

https://www.instagram.com/p/CDeKjSzJa1z/?utm_source=ig_web_copy_link

Gomes zaliczył osiem występów pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera, odkąd ten objął stanowisko menedżera po Jose Mourinho. „Czerwone Diabły” robiły wszystko, aby zatrzymać w klubie swojego wychowanka, który wciąż nie uwolnił pełni swojego potencjału.

20-latek zdecydował jednak o odejściu z Old Trafford i od przyszłego sezonu ma zostać piłkarzem Lille, który od razu uda się na wypożyczenie do portugalskiej Boavisty. W sprawie tej brakuje jedynie lub aż oficjalnego potwierdzenia ze strony francuskiego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze