Oficjalnie: kadra U-23 z awansem do 1. dywizji Premier League 2

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer drużyny rezerw Manchesteru United, Neil Wood, otrzymał w piątek bardzo dobrą wiadomość. Na mocy decyzji podjętej przez władze ligi, jego zespół, którego rozgrywki przerwano i przedwcześnie zakończono z powodu pandemii koronawirusa, otrzymał awans z drugiej do pierwszej dywizji Premier League 2.

Gdy sezon młodzieżowców został przerwany w marcu, podopieczni Neila Wooda znajdowali się na drugim miejscu 2. dywizji Premier League 2, plasując się trzy punkty za liderem, rezerwami West Hamu, oraz dziewięć oczek przed zajmującym trzecią pozycję drugim zespołem West Bromwich Albion. Przy czym “Czerwone Diabły” miały o jeden mecz mniej rozegrany od “Młotów”, a bezpośredni awans do 1. dywizji, z której klub z Old Trafford spadł kilka sezonów temu, zapewniony miał tylko zwycięzca rozgrywek. Kolejne cztery zespoły musiały walczyć w play-offach o drugie miejsce premiowane awansem.

Władze Premier League postanowiły jednak sprawę rozwiązać następująco – z uwagi na nierówną liczbę spotkań rozegranych przez poszczególne drużyny młodzieżowe, ostateczny układ tabeli określono dzieląc liczbę zdobytych przez dany zespół punktów przez liczbę rozegranych przez niego spotkań. Władze postanowiły też, że zarówno “Czerwone Diabły”, jak i “Młoty” awansują wyżej, bez konieczności rozgrywania play-offów przez żadną z wymienionych drużyn.

Kadra Manchesteru United do lat 23 wraca więc do najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej. Z uwagi na awans podopiecznych Solskjaera do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, zagra także w przyszłym sezonie rozgrywkach UEFA Youth League.

Większość zawodników rezerw “Czerwonych Diabłów” jest jednak znacznie młodsza niż kategoria wiekowa, na którą wskazuje określenie “U-23” i średnia wieku drużyny wynosi około 19 lat. Część starszych piłkarzy prawdopodobnie uda się na wypożyczenie w kolejnej kampanii.

Na takiej samej zasadzie, jak opisana powyżej, rezerwy Chelsea uzyskały mistrzostwo 1. dywizji Premier League 2, zaś drugi zespół Wolverhampton spadł do niższej klasy rozgrywkowej. Ponadto rozgrywki zostały rozszerzone z 12 do 14 zespołów w drugiej dywizji oraz z 12 do 13 w pierwszej. Od nowego sezonu z resztą zespołów rywalizować będą bowiem rezerwy także Burnley, Crystal Palace oraz Leeds United.

Przeczytaj również:  "MEN": Ethan Laird zostanie wypożyczony do Watfordu

W przypadku innych młodzieżowych rozgrywek, jak Premier League International Cup, U-18 Premier League Cup i Under-18 Premier League, postanowiono nie wyłaniać ich zwycięzców. Nie ustalono za to, co zrobić dalej z prestiżowymi rozgrywkami FA Youth Cup, gdzie “Czerwone Diabły” po raz pierwszy od dość dawna dotarły do półfinału, zanim wstrzymano grę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze