Marcus Rashford i Jackie Groenen z nagrodami PFA’s Community Champion

Sky Sports Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford oraz pierwsza zagraniczna piłkarka w historii Manchesteru United, Jackie Groenen, otrzymali nagrodę PFA’s Community Champion. Została ona przyznana za pracę wykonaną na rzecz Fundacji oraz działalność charytatywną.

Marcus Rashford zyskał w tym sezonie powszechne uznanie podczas narodowej kwarantanny. Napastnik Manchesteru United przekonał rząd brytyjski do przedłużenia wydawania szkolnych bonów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin także podczas wakacji.

22-latek sam skorzystał z tej inicjatywy, gdy był małym chłopcem. Rashford nie ograniczył się tylko do apeli – wraz z organizacją charytatywną FareShare pomógł zebrać około 20 milionów funtów potrzebnych do dostarczania posiłków dla rodzin, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa.

Za swoją działalność Rashford otrzymał także tytuł honoris causa na Uniwersytecie w Manchesterze.

– Jestem podekscytowany zdobyciem nagrody PFA’s Community Champion w bardzo ważnym dla mnie sezonie, zarówno na boisku, jak i poza nim – mówił Anglik.

– Jednym z powodów, dla których tak bardzo zaangażowałem się w tegoroczną kampanię na rzecz walki z ubóstwem wśród dzieci, są moje doświadczenia z dzieciństwa – dodał.

Nagrodę PFA’s Community Champion zdobyła także pierwsza w historii zagraniczna piłkarka w Manchesterze United – Jackie Groenen. Holenderka często odwiedzała regionalną akademią dla dziewcząt, by trenować młode piłkarki. Na początku tego roku została ambasadorem Fundacji Johana Cruyffa.

– To zaszczyt zdobyć tę nagrodę podczas mojego pierwszego roku w Man Utd – skomentowała Groenen. – Dla zawodowców bardzo ważne jest to, aby być wzorem dla młodych ludzi. Cieszę się, że mogę się zaangażować i pomóc zainspirować kolejne pokolenie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze