Dwójka nowych sędziów w Premier League

Premier League Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Grono sędziów, którzy w przyszłym sezonie będą pracować na meczach Premier League poszerzyło się. PGMOL, czyli organ kontrolujący pracę arbitrów w Anglii, ogłosił dwa nowe nazwiska, które awansowane zostały do Select Group 1. Wyróżnieni arbitrzy, których zobaczymy na boiskach angielskiej ekstraklasy to Darren England i Robert Jones.

England (na zdjęciu po lewej) zdobywał doświadczenie jako asystent podczas spotkań Premier League. Na jego koncie znajduje się już aż 69 meczów w tej roli. W najwyższej klasie rozgrywkowej pracował między 2012 a 2015 rokiem. Od 2017 r. pracował już jako arbiter w Select Group 2. Tylko w ubiegłym sezonie poprowadził 29 spotkań Championship. Był też czwartym arbitrem w 14 meczach Premier League.

Jones (na zdjęciu po prawej) również trzy sezony temu dołączył w szeregi sędziów Select Group 2. W sezonie 2019/20 był czwartym arbitrem w 15 spotkaniach Premier League, a także poprowadził 26 spotkań Championship.

Panowie mają już za sobą debiuty w Premier League. Dla Englanda pierwszym  prowadzonym spotkaniem był mecz Southampton – Wolves, a dla Jonesa było to Brighton – Sheffield United.

Do grupy Select Group 1 awansowano również dwóch sędziów asystentów (liniowych). James Mainwaring i Tim Wood pełnili już tę funkcję na szczeblu Premier League, obaj panowie zadebiutowali 26 lipca bieżącego roku.

– Cieszymy się, że Darren, Rob, James i Tim dołączają do Select Group 1 na ten sezon – mówił Mike Riley, dyrektor PGMOL. – Dobrze spisywali się w Select Group 2, a także w meczach Premier League, w których wzięli w zeszłym sezonie udział i to dowód uznania za ich ciężką pracę.

– Jesteśmy przekonani, że będą mieli pozytywny wpływ na Select Group w przyszłym sezonie, zarówno na boisku, jak i poza nim i nie możemy się doczekać, by pomóc im się rozwijać i pójść naprzód – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze