Oficjalnie: Aliou Traore wypożyczony do SM Caen

manutd.com, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mediów, Manchester United poinformował w poniedziałek o wypożyczeniu na sezon 2020/21 do Stade Malherbe Caen swojego pomocnika z kadry U-23, Aliou Traore.

19-latek przenosiny się do ekipy z Ligue 2, aby nabrać wartościowego doświadczenia w grze na poziomie seniorskim.

Traore dołączył do Akademii Manchesteru United w 2017 roku z Paris Saint-Germain. Początkowo zagrał w 27 meczach kadry U-18, a następnie awansował do zespołu U-23.

W minionym sezonie Francuz zagrał 14 razy u Neila Wooda, a ekipa rezerw “Czerwonych Diabłów” zajęła 2. miejsce w drugiej dywizji Premier League 2 i awansował do pierwszej dywizji.

Dla Traore jest to pierwsze wypożyczenie z klubu z Old Trafford, który planuje dokonać więcej podobnych ruchów w stosunku do swoich młodych zawodników z drużyny rezerw.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Manchesteru United, klub z Old Trafford jako priorytet stawia na indywidualny rozwój danych zawodników i znalezienie im możliwie jak najlepszego środowiska do dalszego rozwoju.

Oznaczać to ma, że bardziej doświadczeni zawodnicy z Akademii będą udawali się na wypożyczenia do innych drużyn, zaś piłkarze z młodszych grup wiekowych, otrzymają szansę częstszej gry w kadrze U-23.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze