Raport z wypożyczeń: Tahith Chong asystuje w pierwszym meczu w barwach Werderu

Werder Brema Łukasz Pośpiech

Młody Holender długo nie kazał nam czekać na pierwsze pozytywne wieści z wypożyczenia. Tahith Chong asystuje już w swoim pierwszym sparingu w zespole Werderu Brema. Skrzydłowy wystąpił w jedynie jednej połowie spotkania rozgrywanego w Szwajcarii.

Co ciekawe, przeciwnikiem zespołu z Bremy było austriacki LASK Linz, z którym Chong mierzył się zaledwie dwa tygodnie wcześniej, jeszcze w barwach Manchesteru United w ramach Ligi Europy. Wówczas Holender spędził na boisku 18 minut i były to jego ostatnie minuty przed opuszczeniem klubu z Old Trafford na zasadzie wypożyczenia.

Chong zaliczył asystę przy golu Johannesa Eggesteina na 2:0 w 16. minucie meczu. Skrzydłowy świetnie wyszedł na wolne pole i celnie dograł do napastnika w polu karnym. Zawodnik wystąpił w spotkaniu z numerem 22 na trykocie i z takim też będzie grał przez cały sezon.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 4:1 dla Werderu, a oprócz Eggesteina bramki strzelali David Selke, Josh Sargent i Yuya Osako. Na spotkanie wpuszczono też 500 kibiców, którzy pierwszy raz od dawna mieli okazję zobaczyć zawodników Bremy na żywo.