Czy Man Utd naprawdę włączył się do walki o Gabriela Magalhaesa?

The Telegraph, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje Mike McGrath z “The Telegraph”, Gabriel Magalhaes miał odłożyć na chwilę podjęcie ostatecznej decyzji na temat swojej dalszej klubowej przyszłości i czeka teraz na ofertę ze strony Manchesteru United.

Włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio poinformował w czwartek, że “Czerwone Diabły” w ostatniej chwili włączyły się do walki o obrońcę Lille, który miał negocjować z Arsenalem i Napoli. Po tych doniesieniach zawodnik ma teraz, zdaniem “The Telegraph”, wyczekiwać wpływu oferty z klubu z Old Trafford do jego obecnego pracodawcy na kwotę 22,6 milionów funtów.

“The Telegraph” dodaje, że to wciąż Arsenal ma być na prowadzeniu w wyścigu o 22-letniego Brazylijczyka, ale Napoli także się w tej kwestii nie poddaje. Z kolei Ole Gunnar Solskjaer ma na rynku transferowym szukać defensora, który byłby odpowiednim partnerem do środka obrony dla Harry’ego Maguire’a i jednocześnie realną konkurencją w walce o miejsce w składzie dla Victora Lindelofa.

Jak z kolei przekazuje Alan Myers ze Sky Sports, Manchester United miał już od pewnego czasu monitorować sytuację Gabriela i ostatnio prowadził dyskusję z Lille w tej sprawie. Nie było jednak żadnych konkretów w postaci chociażby oferty z klubu z Old Trafford i uważa się, że zainteresowanie zawodnikiem ze strony “Czerwonych Diabłów” nie wejdzie już na kolejny poziom, pozostawiając Arsenalowi “pole position” w walce o Brazylijczyka.

Gabriel completed the most passes into the opposition half in Ligue 1 last season - ranking second for forward passes and 16th for winning aerial duels

Niezależnie jednak od tego ile prawdy jest w doniesieniach dotyczących zainteresowania piłkarzem ze strony Manchesteru United, Sky Sports uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy 22-latka w Premier League w sezonie 2020/21. Brazylijczyk ceniony jest nie tylko za swoją postawę w defensywie, ale także za umiejętność wyprowadzania akcji ze swojej strefy.

This graphic shows Gabriel's distribution in the Champions League this season, revealing the majority of his passes are played just inside his own half down the left flank and directed upfield

This graphic shows Gabriel's distribution in the Champions League this season, revealing the majority of his passes are played just inside his own half down the left flank and directed upfield

Jeszcze bardziej powściągliwi w tej sprawie są dziennikarze serwisu The Athletic – Laurie Whiwell oraz Andy Mitten – którzy uważają, że informacje o rzekomym włączeniu się Manchesteru United do walki o Gabriela, ma nałożyć dodatkową presję na kluby (co jest częstą praktyką), które aktualnie negocjują ws. pozyskania 22-latka. Sam klub z Old Trafford ma raczej nie być zainteresowany Brazylijczykiem na tyle, aby składać za niego ofertę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze