ESPN: Man Utd rozważa możliwość postawienia kolejnych pomników przy Old Trafford 

ESPN Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma w planach uhonorować kilka zasłużonych dla klubu osób. Chodzi o postawienie pomników najważniejszym postaciom w historii klubu. Problemem może być obfitość potencjalnych kandydatów, ale klub jest w kontakcie z grupami fanowskimi i tematem zająć ma się specjalnie wyznaczony do tego komitet.

Nowe twarze mogą dołączyć do tych, które możemy już znaleźć na Old Trafford: sir Alexa Fergusona, sir Matta Busby’ego, Denisa Law, George’a Besta i sir Bobby’ego Charltona. Wiele mówi się o uhonorowaniu także Jimmy’ego Murphy’ego, który po katastrofie w Monachium zajął się odbudową Manchesteru United ze stanowiska asystenta sir Matta Busby’ego.

Nie jest to jednak jedyna osoba, która zdaniem fanów zasługuje na takie wyróżnienie. Co kibic, to pomysły, ale z pewnością lista kandydatów będzie naprawdę długa, a komitet stanie przed trudnym zadaniem.

– Już nazwaliśmy dwie trybuny po sir Aleksie i sir Bobbym, a do tego przed stadionem znajdują się pomniki. Biorąc pod uwagę tak wiele wspaniałych nazwisk w historii tego klubu, to ważnym jest, aby upewnić się że każdy z nich będzie brany pod uwagę, gdy już zostaną przedstawione propozycje uhonorowania poszczególnych nazwisk – mówiło źródło z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze