Prezydent Napoli: jedynie Man Utd, Man City i PSG stać na Kaliodu Koulibaly’ego

goal.com Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli, wypowiedział się na temat przyszłości Kalidou Koulibaly’ego. Choć w poprzednim miesiącu działacz włoskiego klubu twierdził, że Senegalczyk może opuścić klub, to niedawno wyznał, że tylko trzy kluby na świecie stać na jego sprowadzenie. Wśród nich wymienił Manchester United.

Kalidou Koulibaly znajduje się na liście życzeń wielu europejskich klubów. Senegalski obrońca gra w Napoli od sezonu 2014/15 i coraz częściej mówi się o tym, że chciałby zmienić otoczenie. 29-latkiem interesuje się wiele klubów Premier League, jednak drużyna spod Wezuwiusza ostrzega, że transfer wiązałby się z poniesieniem ogromnych kosztów.

Aurelio De Laurentiis, prezydent klubu, stwierdził ostatnio, że są na świecie tylko trzy kluby, które mogłyby sobie pozwolić na sprowadzenie Kalidou Koulibaly’ego. Obok Manchesteru United jest to Manchester City oraz PSG.

– Przyszłość Koulibaly’ego? Powinieneś zadać to pytanie klubom z Manchesteru oraz PSG – odparł De Laurentiis. – Na rynku transferowym jest wielu myśliwych. Wiadomo, kim oni są. Czekają na to, by zdobyć swój cel, ale nasza zbroja jest nieprzenikniona. Nie dostaną tego czego chcą, a już szczególnie po cenach, które proponują.

Pomimo dość stanowczego stanowiska sternika włoskiego klubu, w poprzednim miesiącu De Laurentiis przyznał, że Koulibaly mógłby opuścić Napoli, gdyby znalazł się ktoś gotowy spełnić żądania finansowe.

– Kalidou jest wielkim człowiekiem, byłoby mi strasznie smutno go stracić, ale w życiu jest czas na wszystko, nawet na rozstanie.

Senegalczyk byłby mile widziany w Manchesterze City. Zdaniem byłego kapitana ”Obywateli”, Richarda Dunne’a, w drużynie nadal nie ma następcy Vincenta Kompany’ego, którego odejście było wielką stratą dla ekipy Pepa Guardioli.

– Od pewnego czasu mówią o Koulibalym, szukają zresztą lidera – kogoś na miejsce Kompany’ego. To stanowiło problem nawet wówczas, gdy Belg był kontuzjowany. Jeśli zdecydują się go sprowadzić, na pewno nie będą zawiedzeni. Ma już trochę wiosen na karku, więc można też zwrócić uwagę na Dayota Upamecano. W Lidze Mistrzów widzieliśmy jego jakość.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze