Oficjalnie: Joel Pereira wypożyczony do Huddersfield Town

manutd.com Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że doszedł do porozumienia z Huddersfield Townn w sprawie wypożyczenia Joela Pereiry. 24-letni bramkarz ”Czerwonych Diabłów” ostatni sezon spędził na tej samej zasadzie w szkockiej drużynie Hearts of Midlothian.

Joel Pereira dołączył do Akademii Manchesteru United w 2015 roku. 24-latek ma przed sobą już szóste wypożyczenie jako ”Czerwony Diabeł”. Tym razem przejdzie do Huddersfield Town. W pierwszym zespole klubu z Old Trafford Pereira zagrał trzy razy – po raz ostatni we wrześniu 2017 roku, w meczu Pucharu Ligi przeciwko Burton Albion.

Portugalczyk wcześniej zdobywał doświadczenie na wypożyczeniach w Rochdale, BelenensesVitorii Setubal, Kortijk i szkockim Hearts. W poprzednim sezonie w barwach tej ostatniej drużyny zagrał w 20 meczach ligowych i 5 pucharowych.

Joel Pereira to już kolejny bramkarz, którego przyszłość w ostatnich dniach została wyjaśniona. Wcześniej nową umowę z Manchesterem United podpisał Dean Henderson, zaś po ostatnim bardzo dobrym sezonie w zespole U-23 na wypożyczenie do Swindon Town odszedł Matej Kovar.

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Pereiry był menedżer Huddersfield – Carlos Corberan. Dotąd jedynym zdrowym bramkarzem w kadrze tego zespołu był Ben Hamer, gdyż Ryan Schofield złamał kciuk.

– Joel Pereira to piłkarz, który spełnia wszystkie wymagania, jakie mamy wobec naszych bramkarzy. Chodzi o refleks, dominację w polu karnym, zabezpieczanie wolnej przestrzeni i umiejętność wyprowadzania piłki. Nie łatwo jest znaleźć te wszystkie cechy u bramkarza – mówił Corberan.

– Dla mnie pozytywną reakcją jest też działanie klubu, który znalazł zastępcę wobec kontuzji Ryana Schofielda. Chcemy pracować z piłkarzami z potencjałem, którzy pozwolę wzrosnąć temu klubowi – dodał.

Dyrektor sportowy Huddersfield Town, Leigh Bromby, także nie ukrywał radości z wykonania tego ruchu i podziękował Manchesterowi United za współpracę w tej kwestii.

– W związku z kontuzją Ryana Schofielda, czuliśmy że musimy mieć kolejnego bramkarza drużyny seniorskiej w tej grupie. Fakt, że udało nam się zainteresować piłkarza z umiejętnościami Joela [Pereiry] tylko pokazuje, w jakim kierunku zmierza ten klub i że piłkarz wierzą w to, że mogą się rozwinąć pod wodzą Carlosa Corberana – mówił Bromby.

Przeczytaj również:  Bruno Fernandes dla The Athletic (cz. II): pomysły Rangnicka nie pasowały do naszego zespołu

Joel to dra nas naprawdę interesująca opcja. Pasuje do sposobu gry, jakiego oczekujemy od naszych bramkarzy. Chcę też podziękować Manchesterowi United za współpracę w tej kwestii i umożliwienie zrealizowania tej umowy – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze