„MEN”: Man Utd zainteresowany sprowadzeniem zarówno Van de Beeka jak i Jacka Grealisha

MEN Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United nadal monitoruje sytuację pomocnika Ajaksu Amsterdam, Donny’ego van de Beeka. Według raportów wielu mediów, Holender może stać się pierwszym transferem klubu z Old Trafford tego lata.

Przy czym „Manchester Evening News” donosi, że spekulacje znacznie wyolbrzymiają zakres kroków, jakie podjęto w tej sprawie i nadal potrzeba ogromu pracy, aby transfer został sfinalizowany. Klub z Old Trafford ma też być cały czas zainteresowany pozyskaniem z Aston Villi Jacka Grealisha.

Manchester United już od jakiegoś czasu jest pod wrażeniem talentu holenderskiego pomocnika i w ciągu tego roku trwał intensywny proces skautingowy. Również Real Madryt ma być zainteresowany Van de Beekiem, ale finansowy kryzys spowodowany pandemią Covid-19 mógł sprawić, że owo zainteresowanie spadło.

W sobotnim towarzyskim spotkaniu Ajaksu z Eintrachtem Frankfurt zawodnik nie znalazł się w kadrze zespołu z Amsterdamu. Erik ten Hag zdradził, że przyszłość pomocnika jest właśnie ustalana, co tylko wznieciło plotki o jego odejściu.

Legendarny bramkarz Manchesteru United, a dziś dyrektor generalny Ajaksu, Edwin van der Sar zdradził, że spodziewa się transferu Van de Beeka obecnego lata, ale zaznaczył, że pandemia Covid-19 nie zbije ceny za zawodnika.

– W zeszłym roku dogadaliśmy się z [Andre] Onaną, [Nicolasem] Tagliafico i Van de Beekiem, że zostaną na sezon, a potem spróbujemy sobie wzajemnie pomóc i znajdziemy następny krok w karierach tych zawodników. Nic się nie zmieniło – mówił Van der Sar. – Nie będzie 50-procentowej obniżki. Niech kluby o tym zapomną – dodał.

Van de Beek był częścią drużyny Ajaksu, która w sezonie 2018/19 osiągnęła półfinał Ligi Mistrzów, lecz w przeciwieństwie do Frenkiego de Jonga i Matthijsa de Lighta został w Amsterdamie.

Obecny weekend wyznacza połowę okienka transferowego, w którym jak dotąd Manchester United nie zakontraktował żadnego nowego zawodnika na poziomie seniorskim. Priorytetem transferowym ma być nadal Jadon Sancho, lecz w ubiegłym tygodniu coraz głośniejsze były donosy o rozmowach z Aston Villą w sprawie kupna kapitana zespołu, Jacka Grealisha.

Odkąd Ronald Koeman objął Barcelonę, klub z Katalonii miał rozpocząć pewne działania, gdyż to właśnie były obrońca prowadził Van de Beeka w kadrze Holandii. Jednak według doniesień z Hiszpanii 23-letni pomocnik miał powiedzieć już kolegom z szatni, że nie wybierze Blaugrany, a Manchester United. W przyszłym tygodniu zawodnika ma czekać podróż do Anglii celem sfinalizowania transferu.


Fabrizio Romano donosi z kolei, że Manchester United wierzy w powodzenie transferu ze względu na silne powiązania z Edwinem van der Sarem.

Jak dodaje Rob Dawson z ESPN, Manchester United ma wierzyć, że zakup Donny’ego van de Beeka to dobra okazja w trudnym oknie transferowym w czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Zawodnik jest młody, chce transferu, a cena nie jest przesadzona. Oferta miała jeszcze nie wpłynąć do Amsterdamu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze