Media: Donny van de Beek pomyślnie przeszedł testy medyczne przed transferem do Man Utd (aktualizacja – godz. 23:20)

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak na początku doniósł dziennikarz holenderskiego „De Telegraaf”, Mike Verweij, a następnie za nim zaczęły podawać to także inne media, Donny van de Beek opuścił na jakiś czas zgrupowanie reprezentacji Holandii, aby przejść testy medyczne przed swoim transferem do Manchesteru United.

Mike Verweij to dziennikarz, który jako pierwszy informował w minioną niedzielę o porozumieniu na linii Manchester United-Ajax ws. transferu 23-latak na Old Trafford.

Jak dalej przekazują holenderskie media, Van de Beek ma przechodzić testy medyczne przed przenosinami do Manchesteru United w Amsterdamie, a po nich, jeszcze w poniedziałek wieczorem, ma z powrotem dołączyć do kolegów z reprezentacji.

Doniesienia holenderskich mediów potwierdza także dobrze zorientowany w piłkarskim rynku transferowym włoski dziennikarz, Fabrizio Romano. Zdaniem żurnalisty wszystkie dokumenty między Ajaksem i Manchesterem United zostały już podpisane. Sam zawodnik w najbliższych godzinach ma podpisać umowę ważną do czerwca 2025 roku.

Holender miał już bezpośrednio rozmawiać z Ole Gunnarem Solskjaerem i jest ponoć bardzo podekscytowany przenosinami na Old Trafford.

Francuski dziennikarz, Mohamed Bouhafsi, przekazał z kolei, że sam zawodnik pożegnał się już ze swoimi kolegami z Ajaksu w poniedziałek popołudniu.

Jak z kolei dodaje stacja Sky Sports, Donny van de Beek, nie będzie musiał przejść 14-dniowej kwarantanny po swoim przylocie do Wielkiej Brytanii pod warunkiem, że zostanie oficjalnie zarejestrowany jako piłkarz klubu z Old Trafford przed którymś z dwóch nadchodzących meczów reprezentacji Holandii (które odbędą się 4 września i 7 września).

Natomiast jak dalej przekazał reporter stacji Sky Sports, Pete Graves, dużą rolę w przekonaniu Van de Beeka do transferu do Manchesteru United miał odegrać świetny przed laty piłkarz Arsenalu, Dennis Bergkamp, który prywatnie jest teściem pomocnika Ajaksu.

Graves dodał także, że z jego źródeł wynika, że Solskjaer będzie próbował jeszcze pozyskać Jacka Grealisha z Aston Villi, a także że wciąż ma nadzieję na transfer Jadona Sancho z Borussii Dortmund.

Holenderskim pomocnikiem interesować się miały także takie kluby jak Manchester City, Tottenham czy Paris Saint-Germain, co sprawiło, że klub z Old Trafford w minioną niedzielę przyśpieszył negocjacje ws. transferu 23-latka.

Ojciec zawodnika, Andre van de Beek, w rozmowie z holenderskimi mediami, nie ukrywał dumny z ruchu swojego syna, który jego zdaniem, przychodzi dla niego w idealnym momencie.

– Ten transfer to dla niego spełnienie marze. To idealny moment dla niego, aby zrobić ten krok i przenieść się do tego pięknego klubu. Wiele drużyn było zainteresowane jego pozyskaniem, ale Donny sam podjął decyzję w tej sprawie – mówił ojciec piłkarza.

Aktualizacja – 31.08.2020 r. godz. 22:00

Jak przekazał Fabrizio Romano, Donny van de Beek przeszedł pomyślnie testy medyczne i stał się „Czerwonym Diabłem”. Klub z Old Trafford ma zapłacić za zawodnika 40 milionów euro plus 5 milionów euro w bonusach. Sam piłkarz podpisze kontrakt ważny do czerwca 2025 roku.

https://www.instagram.com/p/CEkIfRSCHz9/

Aktualizacja – 31.08.2020 r. godz. 23:20

Jak przekazał dobrze poinformowany w sprawie dziennikarz holenderskiego „De Telegraaf”, Mike Verweij, Donny van de Beek ma zarabiać w Manchesterze United 120 tysięcy euro tygodniowo, nie włączając w to ewentualnych bonusów.

23-latek weźmie udział we wtorkowym treningu reprezentacji Holandii pod warunkiem, że podpisze wszystkie niezbędne dokumenty związane z jego przenosinami na Old Trafford, a także przejdzie test na obecność koronawirusa w organizmie z wynikiem negatywnym.

W klubie z Old Trafford Holendra przywitał już były obrońca „Czerwonych Diabłów”, Rio Ferdinand. Reakcja na wpis Anglika ze strony Edwina van der Sara, byłego golkipera Manchesteru United, a obecnie dyrektora generalnego Ajaksu, zdaje się tylko potwierdzać to, o czym mówi się w mediach od dwóch dni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze