Robin van Persie ostrzega Van de Beeka przed tym, jak wielkim klubem jest Manchester United

goal.com, Twitter Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Robin van Persie odniósł się do bardzo prawdopodobnego transferu Donny’ego van de Beeka do Manchesteru United. Były napastnik ”Czerwonych Diabłów” zwrócił uwagę na to, że gry dla tak wielkiego klubu nie da się porównać z tym, czego doświadczył jako piłkarz do tej pory.

Praktycznie wszystko wskazuje na to, że Donny van de Beek w najbliższych dniach zostanie piłkarzem Manchesteru United. Holender ma przenieść się na Old Trafford z Ajaksu, a kwota transferu za 23-latka ma wynieść 40 milionów euro.

Doświadczenie w zamianie holenderskiej Eredivisie na Premier League ma Robin van Persie. Były napastnik w 2004 roku przeniósł się z Feyenoordu do Arsenalu. Osiem lat później dołączył do Manchesteru United. Pomógł ”Czerwonym Diabłom” odzyskać mistrzowski tytuł w ostatnim sezonie sir Aleksa Fergusona za sterami klubu.

Były napastnik Manchesteru United twierdzi, że Van de Beek przyzwyczai się do gry dla tak wielkiego klubu. Choć Van Persie wierzy, że jego rodak odniesie sukces, to jednak ostrzega go, że gra dla „Czerwonych Diabłów” będzie czymś całkowicie innym od tego, czego już doświadczył w swojej karierze.

– Donny Van de Beek ma 23 lata, to dobry moment na przeniesienie się do Premier League. Ja byłem trochę młodszy, gdy odchodziłem do Arsenalu. W szatni odbierano mnie jako zawodnika na przyszłość. Zdobycie Pucharu UEFA z Feyenoordem w tym kontekście nic nie znaczyło, Premier League to całkiem inny świat.

– Donny będzie jednym z tych ”wielkich transferów” Manchesteru United, jednak szybko odkryje, że pozostałych 22 zawodników także ma ten status. Jeden z nich ma jeszcze większą wartość na rynku od drugiego. Oznacza to, że musi od pierwszego dnia twardo stanąć na nogach i się do tego psychicznie dostosować, ponieważ Manchester United jako klub jest „bestią” pod każdym względem.

– Wielkość Man Utd ma także wpływ na działalność komercyjną, a takiej się od Donny’ego w przyszłości będzie oczekiwać. W moim pierwszym roku w Manchesterze United pod tym względem nic nie znaczyłem, w ostatnim – musiałem pokazywać się gdzieś co tydzień.

– Kiedy ostatnio rozmawiałem z Marcusem Rashfordem zapytałem się go, jak często musi robić coś związanego z reklamami. Nie pamiętał ostatniego wolnego popołudnia po treningu. To nieco inny styl życia niż pójście na sjestę po zajęciach.

Van Persie nie ma jednak wątpliwości co do tego, że jego rodak poradzi sobie z fizycznością gry w Premier League. Zdaniem byłego napastnika, pomocnik Ajaksu jest w stanie rozegrać nawet 60 meczów na rok.

– Pod kątem fizyczności nie widzę żadnych problemów u Donny’ego. Jego poruszanie się po boisku, to jego największa broń. Jest też w stanie spokojnie zagrać sześćdziesiąt meczów na rok. Nie będzie jednak więcej łatwych meczów. Zwłaszcza w takich spotkaniach jak z Fulham czy Crystal Palace, trzeba będzie grać na najwyższej intensywności. W każdym pojedynku, nawet przy wyrzucie z auto, przeciwnicy na ciebie nacierają.

– Ma jednak tę przewagę, że zebrał mnóstwo doświadczenia w ostatnich dwóch sezonach w Europie. Rok, w którym Ajaks doszedł do półfinału Ligi Mistrzów, był dla niego przełomowym momentem – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze