manutd.com

List Edwina van der Sara do fanów Man Utd ws. Donny’ego van de Beeka

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Edwin van der Sar, obecnie dyrektor generalny Ajaksu Amsterdam, umieścił w sieci oficjalny list do kibiców Manchesteru United. Wydźwięk wiadomości jest bardzo prosty. Choć Ajax jest smutny ze względu na odejście Donny’ego van de Beeka, to życzy mu i kibicom „Czerwonych Diabłów” wszystkiego najlepszego.

Były bramkarz klubu z Old Trafford od 2016 roku piastuje funkcję dyrektora w klubie z Amsterdamu. Holender sam zadbał też o to, by jego wiadomość w czwartek ukazała się w „Manchester Evening News”. W liście bezpośrednio zwraca się do fanów Manchesteru United, streszczając krótko drogę Donny’ego van de Beeka w Ajaksie.

Choć odejście pomocnika jest dla Van der Sara smutne, rozumie on, że United to ogromny krok naprzód w karierze piłkarza. Emerytowany golkiper prosi fanów o wsparcie Van de Beeka na drodze ku spełnianiu marzeń. Poniżej zamieszczamy pełne tłumaczenie wiadomości Holendra.

„Drodzy fani Manchesteru United,

mam nadzieję, że macie się dobrze. Wygląda na to, że nasze drogi znów się skrzyżowały. Jeden z naszych dołącza do Was w tym sezonie. Jak wielu zawodników przed nim, był z nami odkąd był małym chłopcem.

Niedługo po debiucie stał się jednym z naszych najlepszych graczy. Szczególnie ostatnich parę lat było niesamowite. Od finału Ligi Europy (nie chowamy urazy), po naszą przygodę w Champions League i zwycięstwo mistrzostwa Holandii.

Zespół, którego był częścią, pokazał światu, kim jesteśmy i co oznacza Ajax. Jak Wy, jesteśmy dumni z bycia jednymi z najlepszych w rozwijaniu talentów i dawaniu młodym zawodnikom szansy gry na najwyższym poziomie. Można powiedzieć, że wasza nowa gwiazda jest uosobieniem tej dumy.

To jeden z wielu powodów, dla których nie podoba nam się, że odchodzi, ale rozumiemy, że przyszedł czas, by poszedł dalej. Dalej marzyć.

Gdzie można to robić lepiej, niż w waszym teatrze. Zaufajcie mi, wiem to. Zajmijcie się, proszę, naszym Donnym i pomóżcie mu marzyć. Cieszcie się przyszłością,

Edwin van der Sar, CEO, AFC Ajax.”

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze