Man Utd przygotowuje się do złożenia oficjalnej oferty za Jadona Sancho?

Stretty News Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma według doniesień ustalać ostatnie szczegóły finansowe przed złożeniem oficjalnej oferty za Jadona Sancho. Ustalane mają być prowizje dla agentów, a także zarobki samego zawodnika.

20-letni skrzydłowy jest bohaterem tegorocznej sagi transferowej, którą od kilku miesięcy żyją media na całym świecie. United jest łączone z utalentowanym Anglikiem już jakiś czas i może okazać się, że stajemy się właśnie świadkami początku końca spekulacji.

Młody piłkarz szturmem zdobył europejski futbol i tylko w zeszłym sezonie był zaangażowany bezpośrednio w 44 gole zespołu z Dortmundu. Według “The Times”, 20-latek ma kosztować “Czerwone Diabły” ponad 100 milionów funtów i wszystko wygląda na to, że Manchester United może już wyłożyć takie pieniądze na stół.

Oferta transferowa ma spłynąć do przedstawicieli Borussii gdy tylko negocjatorzy Manchesteru United ustalą gażę zawodnika i opłaty dla agenta. Jeśli uda się przeprowadzić ten transfer, to Jadon Sancho stanie się bohaterem trzeciego najdroższego transferu w historii futbolu. Wyprzedzą go jedynie Kylian Mbappe i Joao Felix (do tego grona można wliczyć też Neymara Jr, w zależności od tego, jak potraktujemy jego przejście do PSG).

Według “Bleacher Report” przedstawiciele Manchesteru United mają być sfrustrowani ilością przecieków, jakie trafiły tego lata do mediów. W obliczu tego obie strony negocjacji miały uzgodnić, że informacje, jakie padają w ich trakcie będą traktowane z większym szacunkiem.

Źródła z Niemiec sugerują dodatkowo, że jako odnośnik do przeprowadzenia transferu potraktowane będzie przejście Kaia Havertza do Chelsea. Transfer utalentowanego Niemca został ogłoszony w piątek, również po kilkumiesięcznych spekulacjach.

Do końca okna transferowego pozostało niewiele ponad cztery tygodnie, a fani United nadal nie doczekali się przyjścia Sancho. Sympatycy “Czerwonych Diabłów” nie doczekali się też jeszcze wyprzedaży, jaka zapowiadana była przed okienkiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze