Donny van de Beek: Bergwijn namawiał mnie na transfer do Tottenhamu

goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Nowy nabytek Manchesteru United, Donny van de Beek, wyjawił, iż kolega z reprezentacji namawiał go na transfer do innego klubu z Premier League – Tottenhamu Hotspur.

Steven Bergwijn to piłkarz zespołu prowadzonego Jose Mourinho oraz reprezentacyjny kolega Donny’ego van de Beeka, który niedawno pojawił się w klubie jako pierwsze wzmocnienie „Czerwonych Diabłów” w bieżącym letnim oknie transferowym.

23-letnim pomocnikiem interesowało się wiele drużyn. Jak sam przyznaje, przenosiny do Tottenhamu w pewnym momencie wchodziły w grę – głównie z powodu próśb Bergwijna. Holender zdradził również, że rozmowa z agentem przekonała go do postawienia kolejnego kroku w swojej karierze.

– Steven Bergwijn wysłał mi SMS-a, żeby sprawdzić, czy nie zagrałbym może dla Tottenhamu. Wybrałem jednak United.

– Czuję się gotowy na kolejny krok. To odpowiedni czas, by ruszyć dalej. Odbyłem rozmowę z telefoniczną z moim agentem w poprzedni weekend. Ostatecznie pojawiło się porozumienie.

Nowy gracz w ekipie Ole Gunnara Solskjaera odniósł się również do roli, jaką przy tym transferze odegrał były bramkarz klubu z Old Trafford, Edwin van der Sar, który w Ajaxie pełni funkcję dyrektora sportowego.

– Rozmawialiśmy o aspektach piłkarskich i o klubie. Zawsze podejmuję decyzje na bazie przeczuć, a przeczucia w tym wypadku były dobre w każdym względzie. To była dla mnie bardzo ważna kwestia – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze